کد خبر: 3465236
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱
گروه اندیشه: مدرس حوزه علمیه زینبیه(س) شهرستان سراوان گفت: آیت‌الله نمر به پیروی از قیام امام حسین(ع)، به خاطر بیعت نکردن با آل سعود و مخالفت با استبداد این رژیم، به دار آویخته شد و خون پاک این شهید، نماد رسوایی و افشاگر ماهیت پلید آل‌سعود خواهد بود.
سیما گودرزی، مدرس حوزه علمیه زینبیه(س) شهرستان سراوان در گفت وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از سیستان و بلوچستان گفت: خیلی مسلم است که خون انسان‌های بی‌گناه و قتل عام مسلمانان بزودی دامن حکّام عربستان را خواهد گرفت و نابودی آن‌ها در آینده‌ای نه چندان دور محقق خواهد شد.
وی با بیان این‌که به شهادت رساندن مظلومانه شیخ نمر از نظر شیعه و سنی محکوم است، افزود: آیت‌الله نمر به پیروی از قیام امام حسین(ع)، به خاطر بیعت نکردن با آل‌سعود و مخالفت با استبداد این رژیم، به دار آویخته شد و خون پاک این شهید، نماد رسوایی و افشاگر ماهیت پلید آل‌سعود خواهد بود.
گودرزی با اشاره به اینکه به شهادت رساندن این روحانی فاجعه‌ای است که دولت عربستان را با چالش و هزینه جدی مواجه خواهد کرد، بیان کرد: در دورانی که برخی ملت‌ها با رفتارشان موجب بدنامی مسلمانان شده‌اند این خون‌های پاک به ناحق ریخته باعث می‌شود اسلام واقعی از اسلام تکفیری بازشناخته شود.
وی بیان کرد: جنایات آل‌سعود بر هیچکس پوشیده نیست؛ از کشتار مردم سوریه و عراق گرفته تا بمباران مدارس و بیمارستان‌های یمن، همه سند جنایاتی است که این رژیم برای دنیای اسلام به ارمغان آورده است.
مدرس حوزه علمیه زینبیه(س) سراوان گفت: در این میان، سکوت مجامع بین‌المللی و حتی حمایت برخی کشورها از این اقدامات، غیر قابل باور است؛ چطور دولت‌هایی که دم از حقوق بشر می‌زنند و حتی دولت‌های اسلامی در مقابل این رژیم سکوت کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: آل‌سعود با به شهادت رساندن شیخ نمر باعث شد دروغ بودن عقایدیش بر همگان ثابت شود چرا که در هیچ دین و اعتقادی کشتن افراد بی‌گناه توصیه نشده بلکه به شدت نکوهش شده است.
گودرزی در پایان اظهار کرد: تاریخ نشان داده است که اگر حکومتی وابسته به ابرقدرت‌ها باشد و به پشتوانه آن‌ها به هر جنایتی دست بزند، در مسیر هلاکت حرکت می‌کند و دیر یا زود بساط قدرتش برچیده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: