کد خبر: 3769097
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
گروه سیاست و اقتصاد - استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد که رئیس جمهور دستور داده است که ۲۰ درصد کالاهای اساسی و بار موجود در بنادر به حوزه چابهار منتقل شود و این بندر آمادگی لازم برای تخلیه این مقدار از کالاهای اساسی کشور را دارد.

دستور رئیس جمهور برای انتقال 20 درصد کالاها به بندر چابهار

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، به‌ نقل از روابط عمومی استانداری، احمد علی موهبتی، صبح امروز در بازدید از بندر شهید بهشتی چابهار گفت: بندر چابهار از قابلیت‌های بسیار خوبی برخوردار است که ظرفیت آن در سال‌های اخیر در این دولت از 2.5 میلیون تن به 8.6 میلیون تن رسیده و باید به تامین بار برای این بندر توجه شود.
استاندار با بیان اینکه بندر چابهار از تحریم‌ها معاف است، اظهار کرد: علاوه بر این که جمهوری اسلامی ایران می‌تواند از این ظرفیت استفاده کند، کشورهای آسیای میانه هم از جمله جمهوری اسلامی افغانستان نیاز به این بندر دارند چرا که دروازه آن‌ها به سمت دنیاست.
وی افزود: هزینه‌های حمل و نقل دریایی بسیار پایین است؛ کشورهایی که به آب‌های آزاد دسترسی ندارند چشمشان به بندر چابهار است؛ امیدواریم بتوانیم اقداماتی انجام دهیم که در چابهار تسهیل‌گری شود و خدمات خوبی به تجار و کسانی که در حوزه ترانزیت و حمل و نقل کالا فعالیت می‌کنند ارائه شود تا بتوانند از این ظرفیت خوب چابهار استفاده کنند.
موهبتی بیان کرد: رئیس جمهور دستور داده است که ۲۰ درصد کالاهای اساسی و بار موجود در بنادر به حوزه چابهار منتقل شود و این بندر آمادگی لازم برای تخلیه این مقدار از کالاهای اساسی کشور را دارد.
وی عنوان کرد: چابهار زمانی جایگاه واقعی خود را به عنوان محور توسعه شرق پیدا می‌کند که تسهیلات و تخفیف‌های مبتنی بر دو فاکتور زمان و هزینه برای جذب حداکثری کالا به آن اختصاص یابد.
موهبتی با بیان این که سال‌های سال است که در منطقه شاهد خشکسالی هستیم که سبب توسعه حاشیه‌نشینی شده است، اظهار کرد: با عنایت رئیس جمهور به حاشیه‌نشینی و بافت‌های فرسوده، یکی از اولویت‌های مهم ما نیز در استان برای شهرهایی که حاشیه‌نشینی دارد این است که به این مناطق توجه جدی شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: