کد خبر: 3801134
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: انتظاری که از جهاد دانشگاهی به‌عنوان یک نهاد انقلابی و جهادی می‌رود، این است که نیازهای اساسی و زیربنایی استان را شناسایی و برای رفع آن‌ها تلاشی جهادی کند.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، رئیس و اعضای جهاد دانشگاهی استان، صبح امروز، 17 فروردین‌ماه به دیدار نوروزی با حجت‌الاسلام مصطفی محامی، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان رفتند.
حجت‌الاسلام محامی در این دیدار ضمن تبریک عید مبعث و سال نو، بیان کرد: جهاد دانشگاهی، نهادی انقلابی است که در زمینه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی خدمات ارزنده‌ای ارائه کرده است.
وی ادامه داد: گستردگی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی یک نقطه قوت برای این نهاد علمی و انقلابی است؛ انتظارات از این نهاد بالاست و توقع داریم کارهای جهادی و انقلابی انجام دهد.
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه این استان نیازها و ظرفیت‌های زیادی در زمینه‌های مختلف دارد، افزود: جهاد دانشگاهی دو کار اساسی انجام دهد؛ اولا نیازهای اساسی و زیربنایی را شناسایی و برای رفع آنها تلاشی جهادی انجام دهد و دیگر اینکه در جهت توازن منطقه‌ای و انجام فعالیت‌ها در شمال و جنوب استان مطالعه و طرح‌های شاخصی را طراحی و تدوین کند.
محامی اظهار کرد: نتیجه و ثمره عملی طرح‌ها و کارهای ماندگار در این استان پهناور و محروم به همت و تلاش جهادی وابسته است که امید است جهاد دانشگاهی نیز در این زمینه همچنان موفق عمل کند.

جهاد دانشگاهی توجه خود را به نیازهای زیربنایی معطوف کند

منصور تاجری، رئیس جهاد دانشگاهی استان نیز در این دیدار عنوان کرد: این نهاد علمی به‌عنوان عنصر پیوند‌ دهنده مباحث تئوری و عملی و رابط بین دانشگاه و جامعه محسوب می‌شود.
وی اظهار کرد: افتخار ما در جهاد دانشگاهی یکی تاییدات مکرر مقام معظم رهبری از این نهاد انقلابی است و دیگری افتخار انقلابی بودن جهادگران‌اش است که بعد از قریب به چهل سال از عمر با برکت این نهاد، انقلابی بوده و همچنان انقلابی مانده‌اند.
رییس جهاد دانشگاهی استان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که جهاد دانشگاهی را نهالی نورس و امید بخش دانستند که به درختی تناور و ثمربخش تبدیل شده است، افزود: در حال حاضر جهاد دانشگاهی نهادی است علمی و انقلابی با هویتی اسلامی، برخوردار از منابع انسانی کیفی و کارآمد، الهام بخش و مؤثر در کشور، پیشگام در توسعه علم، فناوری و فرهنگ و در تعاملی سازنده در عرصه ملی و بین‌المللی.
وی سه طرح شاخص راه اندازی مرکز فراوری گیاهان دارویی و معطر در سیستان و شمال استان و بومی سازی دانش فنی تولید بچه ماهی و پرورش ماهی در قفس در سواحل مکران در جنوب استان و کلینیک تخصصی دندانپزشکی در مرکز استان را از طرح‌های مهم جهاد استان در سال جاری دانست.
تاجری با بیان اینکه جهاد دانشگاهی با روحیه و تفکر جهادی و انقلابی به عرصه‌های مختلف ورود پیدا می‌کند، عنوان کرد: این نهاد انقلابی توانایی ورود به عرصه‌های مختلف و برنامه‌های بر زمین مانده جامعه را دارد و مسائل آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، تحقیقاتی، اشتغال و کارآفرینی را با جدیت و توجه ویژه‌ای برنامه‌ریزی و پیگیری می‌کند.

جهاد دانشگاهی توجه خود را به نیازهای زیربنایی معطوف کند

جهاد دانشگاهی توجه خود را به نیازهای زیربنایی معطوف کند

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: