کد خبر: 3801542
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
گروه اجتماعی ــ معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: طی سال ۹۷، مبلغ ۶۳ میلیارد تومان وام اشتغال‌زایی از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، تبصره ۱۶ و اشتغال روستاییان به مددجویان تحت حمایت این استان اختصاص یافت.

رمضان پودینه، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد سیستان و بلوچستان، در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: طی سال 97، مبلغ ۶۳ میلیارد تومان وام اشتغال‌زایی از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، تبصره ۱۶ و اشتغال روستاییان به مددجویان تحت حمایت این استان اختصاص یافت.
وی اظهار کرد: طرح‌ها و فعالیت‌هایی که برای خودکفایی مددجویان تحت حمایت توسط این نهاد انجام می‌شود یکی از اصولی‌ترین و شایسته‌ترین خدمات است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان افزود: در این راستا فعالیت‌های کمیته امداد در زمینه خودکفایی مددجویان شامل رسیدگی و نظارت بر حسن اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی مددجویان و کنترل کیفیت محصولات تولیدی آن‌ها، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به‌منظور ارتقای سطح آگاهی‌های علمی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای مددجویان است.
پودینه ادامه داد: ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای مددجویان مستعد از محل اعتبارات صندوق اشتغال نیازمندان و استفاده مددجویان از تسهیلات تبصره‌های قانون بودجه در دستور کار این نهاد قرار دارد.
وی بیان کرد: همچنین این نهاد به‌منظور حمایت از مددجویان اقدامات مختلفی از جمله تهیه مقدمات لازم برای خودکفایی جمعی و گروهی، از طریق کارگاه‌های آموزشی و تولیدی، پشتیبانی فنی و تدارکاتی از مددجویان کارآفرین، کمک در بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مددجویان و تامین فضای خودکفایی در نظر گرفته است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان افزود: شناسایی منابع و امکانات بالقوه و بالفعل مناطق مختلف این استان و حتی سطح کشور به‌منظور بهره‌گیری در جهت توسعه فرصت‌های شغلی به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار قرار دارد و در این بخش اعتبارات خوبی جذب شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: