کد خبر: 3801705
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
گروه معارف ــ امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: مهم‌ترین شاخصه ایمان، تسلیم محض بودن در مقابل امر خداست؛ باید ابراهیم‌گونه در مقابل احکام خداوند سر تسلیم فرود بیاوریم، حضرت ابراهیم با همین تسلیم شدن «خلیل‌الله» شد و پیامبر اکرم نیز با بندگی و تسلیم شدن در مقابل فرمان خدا، آن جایگاه عظیم را به‌دست آورد.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان صبح امروز، 19 فروردین در جمع طلاب و دانش‌آموختگان دارالعلوم این شهر، گفت: سلسله مبارکه نزول وحی از آدم تا پیامبر اکرم برای رساندن انسان به سعادت حقیقی است.
وی ادامه داد: سعادت در اطاعت از خداوند، ایستادگی در مقابل نفس و شیطان و طاغوت و طاغوتیان و حمایت از دین الهی است. «کونوا أنصارالله»؛ نصرت خداوند،‌ یاری دین خدا و بندگان خداست.
امام جمعه اهل سنت زاهدان بیان کرد: خداوند دوست دارد که بنده‌ای را در راه تلاش برای کمال ببیند؛ همان‌طور که رسول خدا(ص)، اهل بیت(ع) و صحابه برای رسیدن به آن مقامات معنوی، زحمت بسیاری کشیدند، ما نیز باید در این راه متحمل سختی شویم تا درهای رحمت الهی گشوده شود.
وی افزود: مهمترین شاخصه ایمان، تسلیم محض بودن در مقابل امر خدا است؛ باید ابراهیم‌گونه در مقابل احکام خداوند سر تسلیم فرود بیاوریم. حضرت ابراهیم با همین تسلیم شدن «خلیل‌الله» شد و پیامبر اکرم نیز با بندگی و تسلیم شدن در مقابل فرمان خدا، آن جایگاه عظیم را به‌دست آورد.
مولوی عبدالحمید اظهار کرد: کسانی که به قرآن و سنت رسول‌الله(ص) توجه دارند، همواره در حال پرواز به سوی پروردگار هستند، اما کسانی که غرق در مادیات بوده و در مقابل دستورات خدا سرکشی می‌کنند، در مسیر انحطاط و سقوط قرار دارند.
وی افزود: اسلام و قرآن دو سرمایه ارزشمند هستند که قابل مقایسه با ثروت‌های مادی دنیا نیستند؛ خداوند این سرمایه‌های بزرگ را به ما عطا فرموده است، شرط بهره‌مندی از این سرمایه، شناخت و عمل به آن است.
مدیر دارالعلوم اهل سنت زاهدان با بیان اینکه راه نجات از بن‌بست‌های سیاسی و اجتماعی و انواع مشکلات، برگشت به سوی خداست، عنوان کرد: متأسفانه ادعای مسلمانان زیاد و عمل‌شان کم است؛ امروزه خودبینی و نفس‌پرستی زیاد شده و بیشتر از خداپرستی و اخلاص، خودپرستی و ریاکاری دیده می‌شود.
این عالم اهل سنت اظهار کرد: بندگان محبوب خدا، قبل از هر جهادی، با نفس خود مبارزه می‌کردند؛ علت اینکه گناه زیاد شده، این است که ما تسلیم نفس خود شده‌ایم. یکی از پیام‌های این جلسه این است که عوام و خواص توبه کنند و به خدا برگردند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: