کد خبر: 3802148
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
گروه فرهنگی ــ مدیرکل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود‌(عج) سیستان و بلوچستان گفت: به‌مناسبت گرامیداشت دهه مهدویت ۵۷ ویژه‌برنامه فرهنگی و مذهبی در سطح استان برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، موسی شهرکی، مدیرکل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان صبح امروز، 20 فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران گفت: به‌مناسبت گرامیداشت دهه مهدویت 57 ویژه‌برنامه فرهنگی و مذهبی در سطح استان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این برنامه‌ها با رویکرد معرفتی و شور و شوق نسبت به قیام جهانی برگزار می‌شود، افزود: ویژه‌برنامه‌های دهه مهدویت از 5 شعبان آغاز می‌شود و تا نیمه شعبان، سالروز ولادت حضرت ولی‌عصر(عج)، ادامه خواهد داشت.
مدیرکل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان بیان کرد: برپایی محافل انس با قرآن، شب شعر انتظار، همایش همنامان حضرت مهدی(عج)، همایش «‌مهدویت و بانوان منتظر» و نیز همایش «مهدویت و سبک زندگی» در شهرستان‌های مختلف از جمله این برنامه‌هاست.
وی افزود: نیمه شعبان از جمله مناسبت‌هایی است که باید به‌صورت ویژه دیده شود؛ تلاش ما این بوده که برنامه‌های این ایام در کنار شاد بودن، منجر به معرفت‌افزایی و افزایش آگاهی جامعه نسبت به مفاهیم انتظار و مهدویت شود.
شهرکی با اشاره به اینکه اهمیت نیمه شعبان در روایات نیز مورد تأکید قرار گرفته است، اظهار کرد: حضرت جبرئیل امین در بیان عظمت این شب خطاب به پیامبر(ص) می‌گوید: در این شب درهای آسمان گشوده می‌شود که همانا درهای رحمت خداست، درهای خشنودی، آمرزش، فضل، توبه، نعمت، جود، بخشش و احسان و در این شب، خداوند بی‌شمار بنده را از آتش جهنم آزاد می‌کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: