کد خبر: 3802534
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
گروه معارف ــ مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ماه شعبان فرصتی برای تمرین تقوا و بندگی است، ماهی است که در آن بندگان خوب خدا با روزه گرفتن، عبادت، دروغ نگفتن و غیبت نکردن، خود را برای ورود به ماه رمضان آماده می‌کنند.

حجت‌الاسلام عیسی بزمانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: ماه شعبان کهکشان اعیاد فرخنده است، در این ماه چندین مناسبت خوب داریم، از جمله میلاد امام حسین(ع)، میلاد حضرت ابوالفضل(ع)، میلاد امام سجاد(ع) و نیز میلاد امام زمان(عج).
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ادامه داد: کلمه «شعبان» از شعب گرفته شده و به معنی دره است، زیرا در این ماه دره‌ها و خزانه‌های بی‌کران رحمت و برکت الهی به مردم روی می‌آورند.
وی بیان کرد: پیامبر(ص) می‌فرمایند «‌شعبان ماه شریفی است و آن ماه من است. حاملان عرش آن را بزرگ می‌شمارند و حقّ آن را می‌شناسند. آن ماهی است که در آن همچون ماه رمضان، روزی بندگان زیاد شده و در آن بهشت آذین بسته می‌شود».
بزمانی افزود: ماه شعبان فرصتی برای تمرین تقوا و بندگی است، ماهی است که در آن بندگان خوب خدا با روزه گرفتن، عبادت، دروغ نگفتن و غیبت نکردن، خود را برای ورود به ماه رمضان آماده می‌کنند.
وی اظهار کرد: ماه شعبان فرصت مناسبی برای بازگو کردن زندگانی ائمه معصومین(ع) است و از این رو روحانیان اعزامی در کنار بیان مسائل روز جهان اسلام، به تبیین ابعاد مختلف شخصیت ائمه(ع) و زندگانی سراسر رحمت و عدالت آنان می‌پردازند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با بیان این‌که برنامه‌ریزی خوبی برای برگزاری جشن‌های ماه شعبان انجام شده است، افزود: به‌مناسبت شعبان و با هدف برنامه‌ریزی جشن‌های این ماه پربرکت، گروهی از مبلغان به کل استان اعزام می‌شوند تا در این ایام به کار فرهنگی مشغول شوند.
وی عنوان کرد: روحانیان مستقر و مبلغان، بازگوکنندگان سنت و سیره نبی مکرم اسلام(ص) و ائمه معصومین‌(ع) هستند و نقشی که آن‌ها در ترویج ارزش‌های دینی دارند، غیرقابل انکار است.
بزمانی با اشاره به برنامه‌های خاص این ماه، اظهار کرد: در این ایام روحانیان مستقر با حضور در جمع مردم و اجرای برنامه‌های عبادی، فرهنگی و تبلیغی نقش بسزایی در توسعه و گسترش دین مبین اسلام دارند و باید با برنامه‌ریزی دقیق به بهترین شکل از این ظرفیت استفاده کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: