کد خبر: 3802815
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
گروه فرهنگی- رئیس حوزه هنری سیستان و بلوچستان گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب، هیچ حقیقت و انقلابی ماندگار نمی‌شود مگر اینکه لباس هنر به تن کند؛ بنابراین باید با بهره‌گیری از زبان هنر، انقلاب اسلامی خود را ماندگار کنیم.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، مصطفی سیاسر، رئیس حوزه هنری استان صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: استکبار جهانی با بهره‌گیری از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اعتقادات و باورهای جوانان را نشانه گرفته است و در چنین شرایطی رسالت هنر بسیار سنگین است.
رئیس حوزه هنری استان ادامه داد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، هیچ حقیقت و انقلابی ماندگار نمی‌شود مگر اینکه لباس هنر به تن کند؛ بنابراین باید با بهره‌گیری از زبان هنر، انقلاب اسلامی خود را ماندگار کنیم.
وی اظهار کرد: تقویت پایه‌های اعتقادی افراد برای مقابله با تهاجم دشمن امری ضروری است و هنرمندان و شاعران باید با خلق آثار ماندگار و تاثیرگذار نقش خود را در نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی در جامعه ایفا کنند.
سیاسر با گرامیداشت سالروز شهادت شهید آوینی، بیان کرد: شهید مرتضی آوینی تمام عمر خود را صرف حفظ و پاسداری از ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی کرد و در این مسیر موفق شد تا با بهره‌گیری از فضای مناسب موجود در هنر و ارائه آثار ارزنده و کم نظیر اندیشه ناب انقلابی را به تصویر بکشد بر این اساس سالروز شهادت این هنرمند به عنوان آغاز هفته هنر انقلاب برگزیده شده است.
وی با اشاره به برنامه‌های هفته هنر انقلاب، عنوان کرد: رونمایی از دو اثر مستند و کتاب شعر تولیدات هنری، برگزاری نمایشگاه‌های متعدد نظیر تولیدات هنرمندان استان و کشور، فعالیت‌های آموزشی نظیر برگزاری ورک شاپ و کاریکاتور با موضوع رونق تولید، برپایی شب‌های خاطره در زابل و ایرانشهر از جمله برنامه‌های هفته هنر انقلاب است.
رئیس حوزه هنری استان بیان کرد: تقدیر از آثار هنری برجسته انقلاب، دیدار هنرمندان با نماینده ولی فقیه در استان، اکران فیلم‌های کوتاه در دانشگاه‌ها و مدارس، غبارروبی مزار شهدا و خاطره گویی را از دیگر برنامه های پیش بینی شده هفته هنر انقلاب در سیستان و بلوچستان است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: