کد خبر: 3805547
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
گروه فرهنگی ــ مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود‌(عج) سیستان و بلوچستان گفت: در دهه مهدویت، از پنجم تا ۱۵ شعبان، ۱۵۷ مبلغ دینی به تبلیغ و سخنرانی پیرامون مهدویت و انتظار در سطح استان پرداختند.

موسی شهرکی، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) سیستان و بلوچستان‌ در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: در دهه مهدویت، از پنجم تا 15 شعبان، 157 مبلغ دینی به تبلیغ و سخنرانی پیرامون مهدویت و انتظار در سطح استان پرداختند.
مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان بیان کرد: از این تعداد، 150 مبلغ بومی استان بوده و هفت مبلغ نیز از اساتید برجسته کشوری بودند که از سوی مجمع جهانی اهل بیت(ع) و مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه استان قم به سیستان و بلوچستان اعزام شدند.
وی افزود: طی دهه مهدویت امسال در مجموع 57 ویژه‌برنامه شامل گفتمان‌های دینی پیرامون بحث مهدویت، ظهور و انتظار فرج، مراسم احیای نیمه شعبان در مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه و نیز جشن‌های مفرح در سطح استان برگزار شد.
شهرکی ادامه داد: در سال‌های اخیر فعالیت‌های خوبی جهت معرفی فرهنگ مهدوی و شناساندن امام عصر(عج) برای نسل نوجوان و جوان در سطح استان صورت گرفته و سبب شده تا علی‌رغم محدودیت‌هایی که در استان وجود دارد، در مقایسه با سایر استان‌های برخوردار مانند تهران، قم و شیراز از لحاظ برنامه‌های آموزشی و اجرای دوره‌ها رتبه ممتاز کشوری را کسب کنیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: