کد خبر: 3817900
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
گروه اجتماعی ــ مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: بالاترین نرخ ولادت در کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است، به‌طوری که میانگین نرخ ولادت در این استان به ازای هر هزار نفر ۳۱ بوده، در حالی که این رقم در میانگین کشوری ۱۷ است.

رضا راحت‌دهمرده، مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان‌ در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌ و بلوچستان، گفت: بالاترین نرخ ولادت در کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است، به‌طوری که میانگین نرخ ولادت در این استان به ازای هر هزار نفر ۳۱ بوده، در حالی که این رقم در میانگین کشوری ۱۷ است.
وی از کاهش نرخ ولادت نسبت به سال ۹۶ در سیستان و بلوچستان و کشور خبر داد و اظهار کرد: سال ۹۶ نرخ ولادت در این استان 34 و در کشور ۱۹ بوده است که نشان می‌دهد در مجموع، نرخ ولادت طی سال 97 چه در استان و چه در کشور، نسبت به سال 96 کاهش داشته است.
دهمرده با بیان اینکه طی سال گذشته در مجموع ۹۲ هزار و ۶۵۲ واقعه ولادت در سطح این استان ثبت شد، افزود: از این تعداد ۴۷ هزار و ۵۵۱ واقعه مربوط به پسران و ۴۵ هزار و ۱۰۱ واقعه مربوط به دختران بود.
وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته ۹۶۸ ولادت دو قلوزایی و ۲۲ ولادت سه قلو زایی به ثبت رسید، بیان کرد: ولادت‌ها در گروه مادران ۲۵ تا ۲9 سال که بهترین سنین بارداری شناخته می‌شود، بیشتر بوده است.
مدیرکل ثبت احوال استان افزود: اگر سه اقدام مهم صورت گیرد دیگر نیاز به سرشماری نیست، آن هم این است که وقایع ولادت، وفات و تغییر نشانی به موقع ثبت شود که با این اقدامات تمام آمارهای ما لحظه‌ای خواهند شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: