کد خبر: 3818155
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
گروه فرهنگی ــ مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد سیستان و بلوچستان گفت: نام‌نویسی طرح اوقات فراغت از امروز، دوشنبه ۲۰ خردادماه به‌مدت یک‌ماه در سطح مساجد استان آغاز شد.

حجت‌الاسلام مهدی پودینه، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان، در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: نام‌نویسی طرح اوقات فراغت از امروز، دوشنبه، 20 خردادماه به‌مدت یک‌ماه در سطح مساجد استان آغاز شد.
وی با بیان اینکه دوره‌های اوقات فراغت تابستانه از تیرماه آغاز می‌شود، افزود: این دوره‌ها شامل آموزش‌های قرآنی، علمی، ورزشی و هنری می‌شود و بیش از 800 پایگاه در سطح استان مجری این طرح هستند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان بیان کرد: از آنجایی که اوقات فراغت نقش مؤثری در زندگی نسل نوجوان و جوان دارد، برنامه‌ریزی برای استفاده بهینه از آن، اهمیت ویژه‌ای دارد و همیشه مورد توجه متولیان فرهنگی بوده است.

وی ادامه داد: یکی از نهادهای پر سابقه و فعال در زمینه غنی سازی اوقات فراغت افراد، مسجد است و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد می‌توانند به نحو مؤثری از ظرفیت عظیم مساجد استفاده کنند.

پودینه با بیان اینکه مساجد یکی از فعال‌ترین و با سابقه‌ترین حوزه‌ها برای پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان به شمار می‌آید، افزود: در طرح‌های اوقات فراغت مساجد چند اصل مهم نظیر محور قرار دادن قرآن، سیره پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع)، تقدم تزکیه بر تعلیم و توجه به سبک زندگی اسلامی و تبیین آن به مخاطبان در قالب احکام دینی، قرآن کریم و تفسیر مدّ نظر است.

این مقام مسئول اظهار کرد: سال گذشته ۳۲ هزار نوجوان و جوان استان از برنامه‌های طرح اوقاف فراغت این نهاد در مساجد بهره‌مند شدند و امسال با توجه به افزایش پایگاه‌های مجری طرح، پیش‌بینی می‌شود این آمار افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: