کد خبر: 3818519
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
گروه اجتماعی- معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: از روز عید سعید فطر تاکنون بیش از دو میلیارد تومان زکات واجب، مستحب، فطریه و کفارات در سطح استان جمع‌آوری شده است.

مهدی میرامامی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد سیستان و بلوچستان، در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: از روز عید سعید فطر تاکنون بیش از دو میلیارد تومان زکات واجب، مستحب، فطریه و کفارات در سطح استان جمع‌آوری شده است.
وی ادامه داد: براساس هماهنگی‌های انجام شده با دفتر نماینده ولی فقیه در استان و استانداری، مؤسسات خیریه و دستگاه‌های حمایتی، مقرر شد همه مبادی که اقدام به جمع آوری زکات فطریه می‌‌‌کنند، از دبیرخانه شورای زکات استان یا شهرستان‌ها مجوز جمع آوری را دریافت کنند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان افزود: در روز عید سعید فطر تعداد یک‌هزار و 214 پایگاه ثابت و سیار جهت جمع‌آوری زکوات فطره در سطح مساجد، میعادگاه‌های نماز عید فطر و همچنین اماکن عمومی پر تردد مستقر شد.
وی اظهار کرد: این برنامه در بین مردم نیکوکار اهل سنت نیز اجرا شد و با کمک خود این عزیزان به صورت مستقیم و غیرمستقیم نسبت به دریافت زکات فطریه اقدام شد.
میرامامی بیان کرد: زکات پرداختی در زمینه تهیه جهیزیه، امور درمانی، کمک هزینه تحصیلی، آزادی زندانیان، تعمیر و ساخت مسکن مددجویی، کمک معیشت و سایر نیازهای اساسی محرومان و نیازمندان هزینه می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: