کد خبر: 3819269
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱
گروه اجتماعی ــ آیین بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد شهادت شهید حجت‌الاسلام علی مزاری، مبارز انقلابی و امام جماعت مسجد علی‌بن ابیطالب(ع) زاهدان، شب گذشته ۲۴ خردادماه در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، آیین بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد شهادت شهید حجت‌الاسلام علی مزاری، مبارز انقلابی و امام جماعت مسجد علی‌بن ابیطالب(ع) زاهدان، شب گذشته، 24 خردادماه در این شهرستان برگزار شد.
شهید شیخ علی مزاری، اهل خراسان جنوبی بود که علوم دینی را نزد اساتیدی همچون آیت‌الله مشکینی، شهید هاشمی‌نژاد و آیت‌الله کفعمی فراگرفت و سپس با هجرت به زاهدان، با احساس عمیق محرومیت منطقه، در کنار فعالیت‌های علمی به انجام خدمات فرهنگی و اجتماعی پرداخت و این تلاش مقدس خویش را تا لحظه شهادت ادامه داد.
این عالم مجاهد، علاوه بر خدمات اجتماعی مانند ساخت مدرسه، به تبلیغ دین و مبارزه فرهنگی پرداخت و با توجه به اخلاص، ساده زیستی، مردم‌داری و حسن خلق خیلی زود در دل مردم زاهدان جا باز کرد و آوازه فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی او در منطقه پیچید.
تروریست‌های تکفیری که چشم دیدن چنین عالم مخلص و مجاهدی را نداشتند، نقشه ترور وی را در دستور کار قرار دادند و سرانجام در تاریخ 18 خردادماه سال 69، ایشان را مقابل منزلشان هدف آماج 14 گلوله قرار داده و به شهادت رساندند.

بزرگداشت شهید حجت‌الاسلام مزاری در زاهدان برگزار شد

بزرگداشت شهید حجت‌الاسلام مزاری در زاهدان برگزار شد

بزرگداشت شهید حجت‌الاسلام مزاری در زاهدان برگزار شد

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: