کد خبر: 3826085
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
گروه اجتماعی ــ مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۸۸ حادثه در سطح استان به جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گزارش شده و به ۱۹ هزار و ۲۷۷ آسیب‌دیده امدادرسانی شده است.

رسول راشکی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 288 حادثه در سطح استان به جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گزارش شده است.
وی ادامه داد: تعداد افراد آسیب‌دیده در این حوادث نوزده هزار و 277 نفر بوده است که عملیات امداد و نجات توسط 4704 نفر نجاتگر در قالب 1074 گروه عملیاتی به همراه 327 دستگاه آمبولانس انجام گرفته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: در همین راستا سیزده هزار و 665 نفر آسیب دیده در چادرهای هلال احمراسکان داده شدند که بیشترین آن مربوط به آسیب‌دیدگان سیل و آبگرفتگی در استان می‌شود.
وی افزود: طرح تابستانه امداد و نجات نیز از اول تیرماه سال جاری در 32 پایگاه ثابت و سیار امداد و نجات جاده‌ای، ساحلی و کوهستان در سراسر استان آغاز شد و در همین راستا 168 امدادگر و نجاتگربا برخورداری از 81 دستگاه خودرو در قالب آمبولانس، خودروی نجات وانت و سواری همراه با یک فروند چرخبال آماده خدمات‌رسانی در حوادث احتمالی هستند.
راشکی با بیان اینکه 24 محل اسکان اضطراری جهت مسافران تجهیز و آماده شده است، عنوان کرد: واحد کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات استان (EOC) با تلفن گویا 112 جمعیت هلال احمر 24 ساعت شبانه‌روز جوابگوی هم‌استانی‌ها است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: