کد خبر: 3826459
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه زاهدان گفت: حجاب نوعی «نه گفتن» به استعمار شرق و غرب است؛ بانویی که حجاب خود را حفظ می‌کند، در حقیقت به استعمارگران شرقی و غربی نشان می‌دهد که هویت انسانی و اسلامی خود را حفظ کرده و تمام توطئه‌های آنان نقش بر آب شده است.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، حجت‌الاسلام مصطفی محامی، امام جمعه زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه، 21 تیرماه گفت: امروز در تقویم جمهوری اسلامی به‌عنوان روز «عفاف و حجاب» نامگذاری شده که یادآور قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب است؛ روزی که دژخیمان رضاخان، مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.

وی توطئه کشف حجاب را یکی از پلیدترین توطئه‌های دشمنان اسلام در تاریخ معاصر دانست و ادامه داد: رضاخان که با طرح کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ و با حمایت و هدایت انگلیسی‌ها بر سر کار آمد، در صدد اجرای تز اسلام‌زدائی و جایگزینی ارزش‌های لیبرالیستی در جامعه بود، که از مهم‌ترین جلوه‌های این طرح، پدیده‌ کشف حجاب بود.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: حجاب نوعی «نه گفتن» به استعمار شرق و غرب است؛ بانویی که حجاب خود را حفظ می‌کند، در حقیقت به استعمارگران شرقی و غربی نشان می‌دهد که هویت انسانی و اسلامی خود را حفظ کرده و تمام توطئه‌های آنان نقش بر آب شده است.

وی اظهار کرد: عفت به معنای پاکی و پرهیز از آلودگی است و این امر زمینه‌های مختلف بسیاری دارد؛ عفاف تنها به ظاهر و پوشش نیست، بلکه عفاف باید در پرهیز از نگاه حرام، گوش کردن حرام، شهوت جنسی، شکم و موارد دیگر باشد.

محامی در ادامه به رسیدن موسم حج اشاره کرد و افزود: در موسم حج میان ملت‌های مسلمان و فرقه‌های اسلامی، محبت و دوستی برقرار می‌شود و در واقع حج عبادتی جامع و نماد اسلام است که قلوب مسلمین را به هم نزدیک می‌کند.

وی با بیان اینکه عظمت و ابهت اسلام در مناسک حج به نمایش گذاشته می‌شود، بیان کرد: حج بزرگترین اجتماع سیاسی مسلمانان است که خیرات و برکات بسیار زیادی به همراه دارد. بجا آوردن این فریضه برای هر مسلمانی که استطاعت دارد، واجب است.

نماینده ولی فقیه در استان به جامع بودن حج اشاره کرد و افزود: حج مجموعه‌ای از عبادات چون نماز، طواف خانه خدا، دعا و نیایش، قرائت قرآن، رسیدگی به نیازمندان و موارد بسیار دیگر است و از این منظر می‌توان آن را عبادتی جامع دانست.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: