کد خبر: 3826937
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
گروه فرهنگی ــ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان‌وبلوچستان گفت: به‌مناسبت میلاد حضرت ثامن‌الحجج امام رضا (ع)، آیین اختتامیه شب‌های شعر کرامت رضوی امشب، یکشنبه، ۲۳ تیرماه در زاهدان برگزار می‌شود.

حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان‌وبلوچستان‌ در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: به‌مناسبت میلاد حضرت ثامن‌الحجج امام رضا(ع)، آیین اختتامیه شب‌های شعر کرامت رضوی امشب، یکشنبه 23 تیرماه در زاهدان برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: شب‌های شعر کرامت رضوی از جمله برنامه‌های بزرگداشت دهه کرامت در استان است که از 18 تیرماه در شهرستان نیمروز (در منطقه سیستان) آغاز شد؛ سپس در دلگان (در منطقه بلوچستان) ادامه یافت و در نهایت، آیین اختتامیه آن در زاهدان برپا می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: امسال آلبوم شعر «رضوی» در مدح امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) به سه گویش فارسی، سیستانی و بلوچی تولید و به جشنواره رضوی ارسال شد که نفرات برگزیده انتخاب و آثار در قالب یک کتاب جمع‌آوری و به علاقه‌مندان اهدا خواهد شد.
مسگرانی با اشاره به اینکه جشن‌ها باید به سمت مردمی شدن سوق داده شود، اظهار کرد: حضور خودجوش مردم در مراسم امسال بیش از سال‌های گذشته بود، این نشان می‌دهد که کم کم باید سکان هدایت بزرگداشت این ایام و برگزاری مراسم دهه کرامت را به‌طور کامل به دست مردم بسپاریم، همان طور که در سال‌های گذشته این اقدام تا حدی انجام شده و تأثیرهای مثبتی را در برداشته است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: