کد خبر: 3827175
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰
گروه اجتماعی ــ امام جمعه زاهدان با بیان اینکه بیان مشکلات و مطالبات مردم از مسئولان باید پای ثابت خطبه‌های نماز جمعه باشد؛ افزود: انتقادهای شفاف و سازنده ائمه جمعه می‌تواند کمک خوبی برای مسئولان باشد و این مهم نباید موجبات نگرانی مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی را فراهم کند.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، حجت‌الاسلام مصطفی محامی، امام جمعه زاهدان، شب گذشته، 23 تیرماه در نشست شورای اداری با محوریت چهلمین سالگرد نماز جمعه در انقلاب، گفت: نماز جمعه پیش از انقلاب نیز اقامه می‌شده است، اما آن انسجام و یکپارچگی لازم را نداشت، تا اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی، اهمیت زیادی پیدا کرد و هر هفته در سرتاسر کشور، حتی دورافتاده‌ترین روستاها اقامه می‌شود.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: نماز جمعه در گذشته محل دیدار حاکمان اسلامی با مردم بوده و مردم مشکلات و مطالبات خودشان از دستگاه حکومتی را در نماز جمعه مطرح می‌کردند، این نقش باید همچنان حفظ شود.

وی اظهار کرد: بیان مشکلات و مطالبات مردم از مسئولین باید یک پای ثابت خطبه‌های نماز جمعه باشد؛ انتقادهای شفاف و سازنده ائمه جمعه می‌تواند کمک خوبی برای مسئولان باشد و این مهم نباید موجبات نگرانی مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی را فراهم کند.

محامی با اشاره به اینکه ائمه جمعه وظیفه انتقال مطالبات مردم به مسئولان را بر عهده دارند، افزود: انتقاد باید دلسوزانه و سازنده باشد؛ مسئولین نیز نباید این انتقادها را تخریب یا تضعیف یا دشمنی تلقی کنند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر، خدمات و نقاط قوت برخی مسئولین نیز باید در نماز جمعه مطرح شود؛ نماز جمعه تریبونی است که باید در آن خدمات حکومتی‌ها نیز به مردم توضیح داده شود تا مردم سوء ظن پیدا نکنند.

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: مکانیزمی باید بین ائمه جمعه و مسئولان ایجاد شود تا بتوان ضمن بیان مطالبات مردم، عملکرد مسئولان دستگاه‌های دولتی نیز به مردم بازگو شود.

محامی افزود: افزایش دانش مردم نسبت به مسائل مختلف، ایجاد امید و نشاط در جامعه، ارتقای سطح فرهنگ عمومی و آسیب شناسی جامعه و تلاش برای رفع آن از جمله دیگر وظایف ائمه جمعه است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: