کد خبر: 3828705
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
گروه اجتماعی ــ رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای تأسیس دفتر نمایندگی آستان قدس در استان تاکنون، ۱۲ هزار زائر اولی از سطح استان به مشهد مقدس اعزام شده‌اند.

دادخدا خدایار، رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان‌ در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: از ابتدای تأسیس دفتر نمایندگی آستان قدس در استان تاکنون، 12 هزار زائراولی از سطح استان به مشهد مقدس اعزام شده‌اند.

وی با بیان اینکه این دفتر از نیمه دوم سال 96 در استان آغاز به کار کرده است، افزود: در سال‌های قبل، تنها افراد بالای 35 سال شامل این اعزام می‌شدند، اما امسال این زیارت شامل همه اقشار جامعه، تازه مزدوجین، محرومان و غیره می‌شود.

رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان بیان کرد: فعالیت‌های این دفتر عمدتاً در چهار حوزه متمرکز است؛ محرومیت‌زدایی، وقف و نذر، خدمات فرهنگی و شبکه خادم‌یاران. در حال حاضر در 20 شهرستان، دفتر کانون خادم‌یاران به‌صورت فعال، مشغول خدمت‌رسانی است.

وی به خدمات دفتر آستان قدس در استان اشاره کرد و افزود: توزیع گوشت‌های نذری و بسته‌های ارزاق میان خانواده‌های محروم از جمله خدمات این دفتر در حوزه محرومیت‌زدایی است؛ بطوری که امسال 10 تن گوشت قرمز و 25 هزار بسته ارزاق میان فقرا و مستمندان استان تقسیم شد.

خدایار اظهار کرد: توزیع ۱۰۰ هزار کارت هدیه بین بیماران صعب‌العلاج، ۱۰ هزار بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان، اجرای ۴۰ طرح ایجاد و تعمیر مسکن نیازمندان، اعطای هزار فقره جهیزیه و ۳۰۰ وام پنج میلیون تومانی بین زوجین از دیگر خدمات آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان در سال‌های اخیر است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: