کد خبر: 3829282
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
گروه اجتماعی ــ سرپرست اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از آمادگی پایانه مرزی میرجاوه جهت استقبال از زائران اباعبدالله‌الحسین(ع) خبر داد.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، ایوب کُرد، سرپرست اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان صبح امروز، یکم مردادماه در نشست ستاد استقبال از زوار اربعین، گفت: پایانه مرزی میرجاوه به‌عنوان دروازه ورودی شرقی زائران پاکستانی عتبات عالیات به کشور، از اهمیت بسیاری برخوردار است و مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌‎ای استان، همه ساله افتخار مشارکت در میزبانی این افراد را دارد.

وی افزود: سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در راستای افزایش ظرفیت ورود مسافر، در پایانه مرزی میرجاوه صورت گرفت که می‌توان به احداث سالن تشریفات مسافری با مساحت 230 متر مربع با هشت گیت جدید، 218 متر کریدور اختصاصی جهت عبور زوار، 30 چشمه سرویس بهداشتی جدید و 210 متر سایبان جهت استقرار موقت زوار، اشاره کرد.

به گفته این مسئول، برنامه‌های دیگری نیز جهت توسعه پایانه مرزی میرجاوه به‌منظور تسهیل ورود و ارائه خدمات به مسافران و زائران در دست اقدام است که در این بین می‌توان به عملیات توسعه و افزایش مساحت سالن مسافری به میزان سه هزار و 500 متر اشاره کرد که در حالت حاضر این پروژه 29 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

سرپرست اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اظهار کرد: سال گذشته در مجموع بیش از 100 هزار نفر زائر پاکستانی از طریق مرز میرجاوه وارد کشورمان شدند که 64 هزار و 100 نفر آنان همزمان با ماه‌های محرم و صفر وارد شدند.

محمود امیریان، فرماندار میرجاوه نیز در این دیدار ضمن اشاره به لزوم هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مستقر در پایانه در زمینه خدمات‌رسانی به زوار، از زحمات اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در زمینه ساماندهی ورود و تردد زوار در سال‌های گذشته، تقدیر کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: