کد خبر: 3841893
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
گروه فرهنگی ــ مدیر حج و زیارت سیستان‌و‌بلوچستان گفت: از ابتدای شهریورماه تاکنون دو هزار و ۱۰۰ نفر از مردم استان جهت حضور در آیین باشکوه پیاده‌روی اربعین ثبت‌نام کرده‌اند.

رضا كيخا، مدير حج و زيارت سيستان‌و‌بلوچستان در گفت‌وگو با ایکنا، گفت: از ابتدای شهریورماه تاکنون دو هزار و 100 نفر از مردم استان جهت حضور در آیین باشکوه پیاده‌روی اربعین ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه نام‌نویسی تنها از طریق سامانه «سماح» صورت می‌گیرد، افزود: متقاضیان می‌توانند از طریق تلفن همراه و یا رایانه شخصی وارد این سامانه به نشانی samah.haj.ir شده و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مدير حج و زيارت استان ادامه داد: همچنین ۱۱ دفتر و شرکت زیارتی برای نام‌نویسی ‌متقاضیان حضور در اربعین حسینی در سراسر سیستان و بلوچستان فعال هستند.

وی اظهار کرد: هزینه ثبت‌نام سفر اربعین که فقط شامل بیمه حوادث و خدمات درمانی می‌شود، مبلغ 22 هزار تومان است که به‌صورت الکترونیکی پرداخت می‌شود.

کیخا با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام تا دو روز مانده به اربعین ادامه خواهد داشت، گفت: زائران برای شرکت در مراسم اربعین سال ۱۳۹۸ با توجه به توافق به عمل آمده بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق می‌توانند تا 7 آبان‌ماه مصادف با 30 صفر، بدون نیاز به دریافت روادید و به شرط ثبت نام در سامانه «سماح» همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین امام حسین(ع) وارد کشور عراق شوند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: