کد خبر: 3855804
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
گروه اجتماعی ــ فرمانده مرزبانی ناجا گفت: تمامی روابط ایران اسلامی با کشور پاکستان در حال رشد و توسعه است به طوری‌که زمینه‌ساز کاهش مشکلات مرزی خواهد بود.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، به‌نقل از روابط عمومی مرزبانی استان، سردار قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی ناجا روز گذشته در حاشیه بازدید از یگان‌های مرزی استان گفت: استان با دو کشور پاکستان و افغانستان همجوار است، از این‌رو باید روابط با این کشورها بسیار خوب بوده و تعاملات سازنده داشته باشیم.

وی ادامه داد: تمامی روابط ایران اسلامی با کشور پاکستان در حال رشد و توسعه است به طوری‌که زمینه‌ساز کاهش مشکلات مرزی خواهد بود.

فرمانده مرزبانی ناجا اظهار کرد: سال گذشته مشکلاتی در مرز مشترک با کشور پاکستان داشتیم که با رایزنی‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته توسط مرزبانان ۲ کشور، این مشکلات مرتفع و خلأهای مرزی توسط مرزبانان پوشش داده می‌شود.

رضایی با اشاره به بازدید و ملاقات مرزی فرماندهان مرزبانی ایران و پاکستان، بیان کرد: در این ملاقات در خصوص پوشش خلأهای مرزی، جاده‌های مرزی، ابنیه‌ و مدیریت مشترک در مرز گفت‌و‌گو خواهد شد.

وی همچنین به اهمیت امنیت مرزهای دریایی سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: در راستای ارتقای تعاملات با گارد ساحلی پاکستان برنامه‌های مشترکی برای آینده در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم بتوانیم امنیت مطلوبی را در دریا و سواحل برقرار کنیم.

فرمانده مرزبانی ناجا عنوان کرد: اقدامات خوبی در راستای تسهیل تردد زائران پاکستانی در مرز میرجاوه صورت گرفته که این نشان از روابط خوب دو کشور دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: