کد خبر: 3861461
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
گروه اجتماعی ــ رئیس کل دادگستری سیستان‌وبلوچستان گفت: این استان از تمدن کهن برخوردار بوده و فرهنگ آن بسیار غنی است؛ وجود آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در حوزه اعتیاد و حاشیه‌نشینی به هیچ عنوان زیبنده مردم این استان نیست.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، حجت‌الاسلام علی مصطفوی‌نیا، رئیس کل دادگستری استان امروز، سه‌شنبه 12 آذرماه در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان گفت: کشور و به تبع آن استان سیستان‌و‌بلوچستان متأسفانه در حوزه آسیب‌های اجتماعی در وضعیت خوبی قرار ندارد.

وی ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی را نمی‌توان به‌طور کامل از سطح جامعه حذف کرد، اما می‌توان با استفاده از یک سری راهکارها، آن را کاهش داد و به حداقل رساند.

رئیس کل دادگستری استان بیان کرد: گسترش آموزش فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی میان جوانان و نوجوانان، بهره‌گیری از راهبردهای قانونی و همچنین تأکید بر آموزه‌های دینی به میزان زیادی از حجم و سهم آسیب‌های اجتماعی کم می‌کند.

مصطفوی‌نیا اظهار کرد: سیستان‌و‌بلوچستان از تمدنی کهن برخوردار بوده و فرهنگ آن بسیار غنی است؛ وجود آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در حوزه اعتیاد و حاشیه‌نشینی به هیچ عنوان زیبنده مردم این استان نیست.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در آذرماه 1394 بود که بر ضرورت رسیدگی سران مملکت در خصوص پنج معضل حاشیه‌نشینی، اعتیاد، طلاق، مفاسد اجتماعی و اخلاقی و بر کنترل آسیب‌های اجتماعی و کاهش آمار قربانیان این آسیب‌ها با یک برنامه‌ریزی دقیق تأکید کردند.

رئیس کل دادگستری استان به اغتشاشات اخیر در برخی استان‌های کشور اشاره کرد و گفت: مردم سیستان‌و‌بلوچستان در آزمون ولایتمداری و پایبندی به آرمان‌های انقلاب در پی اغتشاشات در کشور سربلند بیرون آمدند. علی‌‌رغم کمبودهایی که در استان داشته و داریم کمترین چالش امنیتی  را در فضای جغرافیایی استان داشته‌ایم.

مصطفوی‌نیا از وضعیت موجود اقتصادی و افزایش قیمت‌ها ابراز نگرانی کرد و افزود: دستگاه‌های بازرسی و تعزیرات با هدف پیشگیری از گران‌فروشی و کم‌فروشی بر واحدهای صنفی نظارت داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: