کد خبر: 3922766
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۹
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: ساخت مسکن از جمله کارهای خیری است که در این استان با توجه به محرومیت موجود، اثر مضاعف دارد و یک نوع کار فرهنگی نیز محسوب می‌شود، زیرا خدمات نظام و انقلاب را برجسته کرده و گرد و غبار محرومیت را می‌زداید.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان، حجت‌الاسلام مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در استان شب گذشته، 23 شهریورماه در دیدار مدیر عامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از پشتیبانی و حمایت‌های صورت گرفته از استان، گفت: ساخت مسکن از جمله کارهای خیری است که در این استان با توجه به محرومیت موجود، اثر مضاعف دارد و یک نوع کار فرهنگی محسوب می‌شود، زیرا خدمات نظام و انقلاب را برجسته و گرد و غبار محرومیت را می‌زداید.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: در سیستان‌وبلوچستان خدمات بی‌شماری از سوی نظام ارائه شده اما به جهت محرومیت تاریخی موجود در استان، هنوز فاصله زیادی با دیگر نقاط کشور وجود دارد.

وی با اشاره به تنوع قومی و قبیله‌ای در استان، افزود: دشمنان و مخالفان با تبلیغات گسترده و بزرگنمایی محرومیت‌ها درصدد تشویش اذهان عمومی هستند تا القا کنند علت عدم رسیدگی به استان، مسائل قومی و مذهبی است که این موضوع از پایه و اساس باطل است و این نگاه نظام نیست.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان با اشاره به معضل حاشیه‌نشینی در برخی شهرهای استان و تذکر نسبت به این‌که پروژه‌های مسکن نباید تبدیل به زمینه‌ای برای حاشیه‌نشینی شود، گفت: کمبود امکانات و عدم رسیدگی از مهم‌ترین عوامل مهاجرت مردم از روستاها به حاشیه شهرهاست. اگر افراد پس از مدتی حاشیه‌نشینی، خود را مالک زمین بدانند این باعث ترغیب دیگران به حاشیه‌نشینی می‌شود.

وی با اشاره به این‌که ضعف مدیریتی و کم‌کاری در دوره‌های مختلف باعث گسترش حاشیه‌نشینی شده، افزود: اگر طبق مقررات با متخلفان برخورد و نیازمندی‌ها تأمین می‌شد، این معضل شکل نمی‌گرفت؛ مسئولان باید با برنامه‌ریزی به‌گونه‌ای عمل کنند تا دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.

محامی مساعده‌گیری را یکی از عوامل آسیب‌زا در استان دانست و ادامه داد: مساعده‌گیری منجر به تضعیف فرهنگ کار در استان شده و افراد به سمت مشاغل کاذبی از جمله قاچاق رفته‌اند و حاضر نیستند از دسترنج تلاش خود استفاده کنند.

وی مشارکت نیروهای بومی منطقه در انجام پروژه‌ها را ضروری دانست و اظهار کرد: باید در انجام پروژه‌های مختلف از نیروهای بومی استفاده کرد تا به رشد اشتغال کمک کند که این امر نیازمند تبلیغ و اطلاع‌رسانی بیشتر است.

امام جمعه زاهدان ضعف مدیریتی در قسمت‌های مختلف استان را از دیگر مشکلات اساسی دانست و خواستار آن شد که مسئولان مرکز با پیگیری دقیق و برخورد سخت‌گیرانه به‌دنبال تسریع امور در استان باشند.

محامی با اشاره به خدمات بی‌شمار نظام در سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: با وجود خدمات بی‌شمار ارائه شده از سوی نظام نه تنها رضایتمندی صورت نگرفته بلکه نارضایتی‌هایی نیز وجود دارد که بخشی از آن مربوط به نحوه کار و عدم اطلاع‌رسانی صحیح به مردم است و باید با تبلیغ، توجیه و تبیین، شبهات مردم برطرف شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: