کد خبر: 3989992
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت:طبق روایات نقل شده بر پا داشتن امر به معروف و نهی از منکر عامل بر پایی سایر واجبات و در مقابل عدم رعایت آن عامل فراموشی و ترک سایر فرایض الهی خواهد شد.

به گزارش ایکنا از سیستان و بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار دبیر و معاونین ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر در استان گفت: طبق روایات نقل شده بر پا داشتن امر به معروف و نهی از منکر عامل بر پایی سایر واجبات و در مقابل عدم رعایت آن عامل فراموشی و ترک سایر فرایض خواهد شد.

امام جمعه زاهدان خواستار مشخص شدن خروجی و نتیجه کار ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان شد و افزود: باید دید که بین حضور و یا عدم حضور ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در استان چه تفاوتی وجود دارد و خروجی کار به چه شکل است.

آیت الله محامی ادامه داد: ارائه گزارش از خروجی و محصول کار دو فایده به دنبال دارد ابتدا اینکه در صورت عملکرد مناسب عامل ایجاد قوت قلب و دوم اینکه باعث سنجش کار و شناسایی نقاط قوت و ضعف خواهد بود.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان با اشاره به اینکه نباید به ثمرات کم اکتفا کنیم اظهار داشت: افزایش ساختار سازمانی دردی دوا نمی کند مگر اینکه با نفرات مردمی همراه باشد و باید کاری کنیم تا مردم در این جهت احساس مسئولیت کرده و این فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

آیت‌الله محامی خاطر نشان کرد: طبق بیان مقام معظم رهبری هر گاه جامعه از معارف اسلامی و مبانی دینی فاصله گرفته آسیب بیشتری دیده و هر گاه این فاصله کمتر شده به مراتب آسیب ها نیز کمتر شده است که وضعیت کنونی جامعه چندان مطلوب نیست و نیازمند تلاش برای بهبود اوضاع در عرصه های مختلف هستیم.

همچنین در ابتدای این دیدار محسن اکبری دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان نیز به بیان ویژه برنامه های دهه اول ماه محرم پرداخت و گفت: ۱۰ روز نخست ماه محرم الحرام تحت عنوان دهه امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است که در مجموع طی این مدت ۳۵ برنامه محوری در سطح استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: