کد خبر: 4053846
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵

نشست شورای‌ اسلامی‌ شهر زاهدان برگزار شد

نشست شورای‌ اسلامی‌ شهر زاهدان با حضور استاندار سیستان‌وبلوچستان و جمعی از مسئولان شهری با تأکید بر استفاده از تولیدات داخل استان امروز، 10 اردیبهشت ماه برگزار شد.

استانداریبه گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، حسین‌ مدرس‌ خیابانی، استاندار سیستان‌وبلوچستان، امروز، 10 اردیبهشت در نشست با شورای‌ اسلامی‌ شهر زاهدان ضمن تبریک هفته شوراها اظهار کرد: شوراها تبلور اراده مردم در زندگی روزمره آن هاست چراکه مردم در زندگی روزمره خود با شهرداری‌ها بیشتر سروکار دارند.

وی ادامه داد: امروز شهرداری زاهدان با فهرست بلندبالایی از نیازمندی‌های مردم سروکار دارند البته تلاش‌های زیادی صورت گرفته اما بسیاری از پهنه‌های شهر در شأن کلانشهری در کشور نیست.

استاندار سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: توسعه زیر ساخت‌ها می‌تواند رفتار مردم را تغییر دهد بنابراین باید در شهر زاهدان به لحاظ کاربردی، زیرساختی و فرهنگی کار فراوانی انجام شود.

وی تصریح کرد: ۲ موضوع مهم در شهرداری زاهدان کمبود منابع و درآمد شهرداری است که شهرداری به تنهایی نمی‌تواند آن را حل کند.

مدرس خیابانی افزود: امروز کلانشهر زاهدان پیشانی پیشرفت استان است چرا که اگر کلانشهر توسعه یافته نداشته باشیم نمی‌توانیم استان توسعه یافته داشته باشیم. با بودجه دولتی استان ساخته نمی‌شود، لذا باید مشارکت بخش خصوصی را در همه زمینه‌ها از جمله حوزه شهرداری داشته باشیم.

این مسئول ادامه داد: باید کارهای بزرگی را آغاز کنیم و با هماهنگی آن‌ها را پیش ببریم و البته این نقطه قوتی است که در زاهدان شورای شهر با شهرداری تعامل دارد.

استاندار تصریح کرد: پروژه‌های شهری خوبی آغاز شده و اجرا می‌شود که البته شهرداری به آن‌ها بی تفاوت نبوده اما سرعت آن خیلی کم است که شاید دلیل آن انتخاب نامناسب پیمانکاران است.

وی با تأکید بر استفاده از تولیدات داخل استان بیان کرد: هر نوع کالاهایی که در داخل استان تولید می‌شود دستگاه‌های دولتی باید نیاز خود را از تولیدات داخل استان برطرف کنند.

مدرس خیابانی ادامه داد: خانه‌های امداد و بهزیستی باید در مکان‌هایی مستقر شوند که مردم به آن ها نیاز دارند و در این زمینه ما این آمادگی را داریم که با همکاری سایر نهادها این مهم را عملی کنیم.

این مسئول با تاکید بر مولدسازی دارایی‌ها تصریح کرد: در بحث مولد سازی دارایی‌های غیر مولد ما این امکان را داریم که اگر این اماکن بلااستفاده است با ورود بازرسی آن ها مولد سازی کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha