کد خبر: 4056952
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۶

دوره آموزشی و تخصصی مدیران محلات آسیب‌دیده و حاشیه‌نشین سیستان‌وبلوچستان برگزار شد

مسئول معاونت اجتماعی سپاه سلمان استان سیستان‌وبلوچستان گفت: دوره آموزشی و تخصصی مدیران محلات آسیب‌دیده و حاشیه‌نشین استان سیستان‌وبلوچستان با حضور ریش‌سفیدان، علما، معتمدین، بزرگان، اساتید، فرهنگیان، مدیران و جوانان دغدغه‌مند محلات در کانون شهید عالی زاهدان برگزار شد.

سرهنگ شیرازی مدیر معاونت اجتماعی سپاه سلمانسرهنگ پاسدار عبدالله شیرازی، مسئول معاونت اجتماعی سپاه سلمان استان سیستان‌وبلوچستان در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان گفت: دوره آموزشی و تخصصی مدیران محلات آسیب‌دیده و حاشیه‌نشین استان سیستان‌وبلوچستان در کانون شهید عالی زاهدان برگزار شد.

وی با اشاره به این مطلب که در سطح استان سیستان‌وبلوچستان 39 محله حاشیه‌نشین وجود دارد، افزود: از این تعداد 9 محله در زاهدان، شش محله در زابل، و در شهرستان‌های سراوان، ایرانشهر و چابهار هر کدام سه محله، خاش و سرباز دو محله و در شهرستان‌هایی که سپاه شهرستانی و ناحیه بسیج داریم، یک محله کار را آغاز کرده‌ایم.

شیرازی تصریح کرد: در این دوره آموزش، مدیران محلات از بین ریش سفیدان، علما، معتمدین، بزرگان، اساتید، فرهنگیان، مدیران و جوانان دغدغه‌مند محلات حضور دارند.

این مسئول با تاکید بر این مطلب که این دوره با چهار هدف دنبال می‌شود، ادامه داد: حفظ انسجام و هم‌افزایی بیشتر در اجرای برنامه‌ها در محلات و تشریح نقشه راه برنامه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با توجه به سند راهبردی 10 ساله بسیج، هدف اول از اجرای این دوره آموزشی است.

مسئول معاونت اجتماعی سپاه سلمان، تشریح و تبیین اهداف کلی و موضوعی و برنامه‌های اجتماعی سال جاری ویژه مدیران محلات را هدف دوم برگزاری این کارگاه آموزشی برشمرد.

وی، هدف سوم از برگزاری این کارگاه را استفاده از نقطه نظرات و پیشنهادات و درد و دل‌های مدیران به جهت رفع و حل مشکلات آن‌ها بیان کرد.

شیرازی تقدیر از زحمات و مجاهدت‌های افراد که در طول سه سال گذشته بدون هیچ چشمداشت و بسیجی‌وار کمک و مجاهدت کردند را بنای هدف چهارم بیان کرد.

این مسئول در پایان اظهار کرد: در این دوره یک روزه، مباحث آموزشی قرارگاه جوادالائمه، قرارگاه محله اسلامی و آسیب‌دیده، جهاد تبیین، ارتباط و تعامل با دستگاه‌های متولی امورات اجتماعی، نحوه تعامل و استفاده از ظرفیت خیرین و افراد نیکوکار و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد، سبک زندگی، امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و انتظارات از مدیران محله و کمیته‌های 13 گانه محلات را در کلاس‌ها ارائه خواهیم داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :