کد خبر: 4057213
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲

جهاد تبیین مکمل بیانیه گام دوم انقلاب است

رئیس دانشگاه سیستان‌وبلوچستان با بیان اینکه بیانیه گام دوم نقشه راه چهل‌ ساله دوم انقلاب بوده و جهاد تبیین مکمل بیانیه گام دوم انقلاب است، گفت: جهاد تبیین تشریح اقدامات و روشنگری از موارد مختلف است.

تالار فردوسی زاهدان

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، دومین روز از همایش جهاد تبیین با محوریت  توسعه شهری مبتنی بر ظرفیت‌های دانش‌بنیان ویژه فرمانداران و شهرداران سیستان‌وبلوچستان، امروز، 25 اردیبهشت در تالار فردوسی دانشگاه سیستان‌وبلوچستان برگزار شد.

غلامرضارضایی، رئیس دانشگاه سیستان‌وبلوچستان در این همایش با اشاره به این مطلب که  بیانیه گام دوم نقشه راه چهل ساله دوم انقلاب بوده و جهاد تبیین مکمل بیانیه گام دوم انقلاب است، گفت: جهاد تبیین تشریح اقدامات و روشنگری از موارد مختلف است، هر فرد در هر شغل و جایگاهی از جمله معلم، نظامی، استاد و دانشجو باید اقدامات انجام شده و دستاوردها را تشریح و تبیین کند.

وی افزود: جهاد تبیین یعنی اقداماتی را که در 40 سال قبل به دست نیاورده‌ایم، با تلاش بیشتر در آینده به دست بیاوریم.

این مسئول با تأکید بر این مطلب که امسال سال تولید دانش‌بنیان و اشتغالزایی است یعنی باید با استفاده از فناوری و علم و دانش نسبت به رفع مشکلات جامعه به‌ویژه اشتغال تلاش کنیم، ادامه داد: از مسائل مهم بیانیه گام دوم قوی‌تر شدن است، برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی باید قوی شویم، قوی تر شدن یعنی در تمامی زمینه‌ها به‌ویژه علم و فناوری و دانش تلاش کنیم تا به قله برسیم.

رضایی با بیان اینکه اولین همایش جهاد تبیین سال گذشته در دانشگاه زابل برگزار شد، گفت: این روزها دومین نمایشگاه و همایش در حال برگزاری است و تلاش می‌شود استمرار داشته باشد.

این مسئول ادامه داد: دانشگاه برای برطرف کردن مسائل و مشکلات جامعه در بخش‌های مختلف باید برنامه داشته باشد، اساتید و نخبگان باید با کارها و طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی برای حل مشکلات استان اقدام کنند.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان افزود: اعضای شورای شهر مشکلات شهری را فهرست کرده و در اختیار کارشناسان و اساتید دانشگاه قرار دهند تا با تبادل نظر راهکار مناسب برای بهبود فضای شهر و رفع مشکلات شهری اقدام شود.

محمدحسین صفار هرندی، عضو مجمع تشخصی مصلحت نظام نیز در این مراسم برگزاری اینگونه همایش‌ها برای رفع مشکلات استان و کشور را مهم دانست و بر استمرار آن تأکید کرد.

وی گفت: استفاده از ظرفیت جوامع محلی برای ایجاد اشتغال و توجه به شرکت‌های دانش بنیان، در رفع مشکلات کشور کارگشا است.

منصور بیجار، معاون استاندار سیستان‌وبلوچستان نیز بر استفاده از نظر نخبگان و اساتید دانشگاه برای برون رفت از مشکلات استان تأکید کرد.

در ادامه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها به تشریح طرح‌های تحقیقاتی خود در زمینه‌های مختلف از جمله الگوی کشت فضای سبز شهری پرداخت.

بازدید مسئولان از نمایشگاه جانبی از دیگر برنامه‌های دومین روز همایش جهاد تبیین در دانشگاه سیستان‌وبلوچستان بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha