کد خبر: 4220956
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۸
استاندار سیستان‌وبلوچستان:

تجلیل از شهدای خدمت با کار شبانه‌روزی انجام می‌شود

محمد کرمی گفت: تجلیل از شهدا با کار و تلاش شبانه‌روزی انجام می‌شود، برای پاسداشت خون شهدا باید با جدیت کار کرد بنابراین مسئولان با هر سمتی که دارند باید به‌دنبال حل مشکل مردم و کنار آن‌ها باشند.

شورای اداری سراوانبه گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، به نقل از روابط عمومی استانداری،‌ محمد کرمی، استاندار سیستان‌وبلوچستان،  روز گذشته، 21 خردادماه، در جلسه شورای اداری سراوان با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور شهید با نگاه توحیدی حرکت می‌کرد، گفت: به همین دلیل هم بود که در مراسم تشییع رئیس جمهور کشورمان از سران عالی رتبه ۹۰ کشور شرکت کرده بودند.
 
وی تصریح کرد: اگر عمل کردن به فرمان الهی در کارمان باشد قطعاً در آن کارها هیچ مشکلی نخواهیم داشت و کارها به خوبی پیش می‌رود، تجلیل از شهدا با کار و تلاش شبانه‌روزی انجام می‌شود، برای پاسداشت خون شهدا باید با جدیت کار کرد بنابراین مسئولان با هر سمتی که دارند باید به‌دنبال حل مشکل مردم و کنار آن‌ها باشند.
 
کرمی به امکانات شهرداری‌ها اشاره کرد و افزود: در واقع در شهرداری با وجود امکانات فراوان، قبرستانی از ماشین آلات درست شده چرا که وقتی ماشین آلاتی خراب می‌شود تعمیر آن صورت نمی‌گیرد بنابراین باید در این زمینه نظارت و بررسی بیشتری انجام شود.
 
استاندار سیستان‌وبلوچستان تصریح کرد: در حوزه اقتصاد شهری باید مردم را به‌کار گرفت چون مردم قدرت عظیمی در این زمینه دارند و اگر از آن استفاده شود قطعاً پیشرفت کارها دو برابر خواهد شد، بالاترین گردش مالی کشور مربوط به سراوان است بنابراین باید از این ظرفیت‌هایی که در سیستان‌وبلوچستان وجود دارد استفاده کرد.
 
کرمی تصریج کرد: اگر از توان مردمی استفاده شود و همه پای کار بیایند به سرعت کارها متحول می‌شود و با توجه به اینکه برخی از کارها تاکنون نیز به مردم سپرده شده شاهد پیشرفت در این زمینه بوده‌ایم، پاکستان درخواست مرغ از ایران را داشته است، اکنون صادرات مرغ به کشور پاکستان در حال انجام است که این امر سبب رونق اقتصادی می‌شود.
 
وی اظهار کرد: بخش عمده‌ای از تولیدات آجر سیستان‌وبلوچستان به پاکستان صادر می‌شود این‌ها ذخایر استان به‌شمار می‌رود که می‌توان این‌گونه از آن استفاده کرد و سرمایه‌گذاری عظیمی روی آن انجام داد، دانشگاه محور اصلی توسعه و پیشرفت است به همین دلیل دانشجویان باید به میدان بیایند و به مسئولان در زمینه‌های مختلف کمک کنند.
 
استاندار سیستان‌وبلوچستان افزود: از ظرفیت دانش آموزان نیز باید در کارگروه‌های مختلف استفاده کرد تا از همین سن این افراد دنبال علایق خود بروند و توانمند پرورش شوند، در حوزه اقتصاد دیجیتال امسال حدود ۱۰ هزار نفر آموزش دیده‌اند، سیستان‌وبلوچستان دانش آموزانی با استعداد و توانمند دارد به طوری‌که با استفاده از همین کلاس‌های آموزشی برخی از دانش آموزان وارد بازار کار شدند.
 
کرمی مطرح کرد: سیستان‌وبلوچستان به لحاظ جمعیت جوان و دانش آموز جزو استان‌های خوب، تجارت محور با دسترسی‌های فوق العاده تجارت بین‌المللی است که باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد.
 
وی ادامه داد: مردم پاکستان به مردم ایران بسیار علاقه‌مند هستند از این‌رو مسلمانان دو کشور در هر شرایطی باید در کنار هم باشند باید تلاش کنیم در مرز بازارچه ایجاد شود چرا که مرز مرکز تبادلات اقتصادی به شمار می‌رود.
انتهای پیام
captcha