کد خبر: 4221091
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۳
وزیر کشور:

شهید رئیسی راه عزتمندی را به ملت ایران نشان داد

احمد وحیدی گفت: دشمن در زمان شهید آیت‌الله رئیسی فشارها را بیشتر کرد اما او راهی را گشود و نشان داد که راه عزتمندی برای ملت همیشه باز است، این درس تا ابد برای ما ماندگار است و باید برای آیندگان نیز بیان شود.

احمد وحیدی وزیر کشوربه گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، به نقل از روابط عمومی استانداری، احمد وحیدی، وزیر کشور، شامگاه سه‌شنبه ۲۲ خرداد در جلسه شورای اداری سیستان‌وبلوچستان گفت: در حالی شخصیت بزرگی همچون شهید جمهور را از دست دادیم که او بر عهد صادقانه خود ایستادگی و پایبندی کرد و شگفتی آفرید که در هیچ جای دنیا نمی‌توان شبیه آن‌را یافت.
 
وی اضافه کرد: این شگفتی که مخصوص ملت ایران است از دل سختی‌ها، حوادث تلخ و مصیبت‌ها توانسته فرصت‌های بی‌نظیری را ایجاد کند که البته این نکته مهم در شناخت ملت ایران اغلب برای دشمنان یا قابل فهم نیست یا آن‌را فراموش می‌کنند.
 
وزیر کشور با اشاره به برخی شبهات درباره تأثیر این حادثه تلخ بر روی روح و روان ملت ایران، تأکید کرد: با این حال در پی این شهادت‌ها، ملت ما با شناخت، بصیرت و آگاهی پای کار آمدند و در بدرقه شهدای خدمت حماسه آفریدند به گونه‌ای که افراد خارج از مرزها، شگفت زده شدند.
 
وحیدی ادامه داد: همان‌ها که تبلیغ می‌کردند ملت با نظام و انقلاب فاصله گرفته است، دیدند که چه معجزه‌ای با حضور مردم رخ داد و این معجزه برای دشمنان ما غیر قابل تصور بود، شهادت رئیس جمهور شهید و همراهانش برای ما نیز درس داشت تا بدانیم در چه کشوری و در سایه چه ارزش‌هایی و در دل چه ملتی مشغول فعالیت و خدمت هستیم، باید قدردان باشیم که خدا ما را خدمت‌گزار این ملت قرار داده است.
 
وی تأکید کرد: همه متولیان دستگاه‌های اجرایی سیستان‌وبلوچستان خدمت‌گزار ملت و این دیار پر رمز و راز با مردم صمیمی و وفادار هستند و نباید از کنار این‌ها به راحتی عبور کرد، مردم ما یک‌بار دیگر به دشمنان نشان دادند که چگونه با مسئولان خود به‌ویژه رئیس جمهور شهید ارتباط عمیقی برقرار کرده‌اند و این حائز اهمیت است.
 
وزیر کشور اظهار کرد: افتخار می‌کنیم در رکاب شخصیتی بودیم که این چنین خداوند او را به فیض شهادت رساند و این عزت را در جهان نصیب او ساخت و باید ادامه دهنده راه شهید رئیسی و همراهانش باشیم، با وجود تبلیغات و اهانت‌هایی که به رئیس جمهور شهید می‌شد او خم به ابرو نمی‌آورد و این چنین پرتلاش و خستگی‌ناپذیر در میدان ماند و مشکلات مردم را حل کرد.
 
وحیدی ادامه داد: انقلاب اسلامی پیام آزادی‌بخش در جهان دارد و در مقابل بسیاری خواهی‌ها کوتاه نمی‌آید، دشمن در زمان شهید آیت‌الله رئیسی فشارها را بیشتر کرد اما او راهی را گشود و نشان داد که راه عزتمندی برای ملت ما همیشه باز است، این درس تا ابد برای ما ماندگار است و باید برای آیندگان نیز بیان شود که در هیچ جا و هیچ وقت رئیس جمهور شهید احساس ضعف و وابستگی به بیگانگان نداشت و به ایران و ایرانی عزت بخشید.
 
وی افزود: استاندار سیستان‌وبلوچستان با هدایت‌های شهید رئیسی که استاندار این استان را به‌عنوان نماینده ویژه انتخاب کرد، اقدامات بی‌نظیری در عرصه‌های مختلف انجام داد به گونه‌ای که در مدت کوتاه دولت سیزدهم تنها در حوزه راه و شهرسازی شاهد راه‌اندازی قطار زاهدان ـ خاش، افتتاح ۳۴۰ کیلومتر بزرگراه، یک‌هزار کیلومتر راه روستایی، ۲ هزار کیلومتر آسفالت، واگذاری ۲۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، ساخت سه پل بزرگ و تردد هوایی در پنج فرودگاه‌ این استان به‌ویژه فرودگاه سراوان هستیم.
 
وزیر کشور بیان کرد: در حوزه آموزش، افتتاح چهار هزار و ۵۰۰ کلاس درس، در دست ساخت بودن یک‌هزار و ۶۰۰ کلاس درس دیگر، تجهیز چهار هزار کلاس درس به سیستم گرمایشی و سرمایشی و در حوزه گازرسانی صرف اعتباری حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان، انجام ۸۰ هزار انشعاب گاز و گازرسانی به ۹ شهر و ۱۳۰ روستا، تنها بخش از اقدامات در عمر دولت سیزدهم به شمار می‌رود.
 
وحیدی ادامه داد: در حوزه آب نیز با توجه به سفر رئیس جمهور در روزهای اول دولت به سیستان‌وبلوچستان، چهار وعده درباره حفر چاه‌های عمیق، انتقال آب از دریای عمان، انتقال آب از «تهلاب» و تلاش با دولت کشور همسایه برای هدایت آب داد که به همت میدانی استاندار و وزارتخانه‌ها در دولت سیزدهم تمام آن‌ها عملی شد و اکنون ۱۲۰ میلیون متر مکعب از چاه‌نیمه‌های شماره ۲ و ۴ به چاه‌نیمه شماره سه منتقل شده، علاوه بر آن نصب و راه‌اندازی بزرگترین آب شیرین‌کن در خاورمیانه و آبرسانی به ۲ هزار و ۱۰۰ روستا از دیگر اقدامات صورت گرفته در این حوزه است.
 
وی اظهار کرد: افتتاح و آبگیری سدهای «کهیر» و «شهری کور» دیگر اقدام بزرگی است که در سیلاب‌های اخیر از خسارت‌های فراوان جلوگیری به میان آورد، هم اکنون تقریبا همه سدهای موجود در سیستان‌وبلوچستان لبریز از آب است و در شمال استان نیز از نظر آبی به مدت سه سال تضمین داریم.
 
وزیر کشور، انجام روزانه سه کیلومتر شبکه‌گذاری آب را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم در این استان برشمرد و گفت: در حوزه بهداشت و درمان سیستان‌وبلوچستان شاهد افتتاح بیمارستان کنارک، بیمارستان مادر کودک ایرانشهر و افتتاح مجهزترین بیمارستان بخش خصوصی در زاهدان بودیم که در مجموع ۹۱۰ تخت بیمارستانی به این استان اضافه شد، علاوه بر آن شاهد توسعه برق و پنل‌های خورشیدی، افتتاح زمین چمن مصنوعی روستایی و مراکز بزرگ ورزشی و اجرای ۲۰۰ طرح هادی روستایی در این خطه بودیم.
 
وحیدی همچنین از سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی در استان سیستان‌وبلوچستان خبر داد و گفت: اقدامات بی‌نظیری نیز در بخش‌های بندری و پرورش ماهی در قفس و تولید و پرورش جلبک انجام شده است، اشتغال طرح‌های عمومی برای بیش از ۶۰ هزار نفر انجام شد و در دولت سیزدهم ۱۲ هزار نفر استخدام در سیستان‌وبلوچستان رخ داد، علاوه بر آن افتتاح طرح‌های بزرگ معدنی همچون مس جانجا، اجرای طرح‌های نوین کشاورزی مانند توسعه باغ، موز، نخیلات و گلخانه‌ها، افتتاح طرح‌های گردشگری، خودکفایی در تولید مرغ و گوشت در این مدت انجام شد که سرمایه‌های پر ارزشی برای استان است.
 
وی تاکید کرد: توسعه شرکت‌های دانش بنیان توسط جوانان خلاق سیستان‌وبلوچستان و آموزش ۱۰ هزار نفر در اقتصاد دیجیتال اقدامات شگفت انگیز دیگری است که نشان داد وابسته به خارج نیستیم، رئیس جمهور شهید و همراهانش و مسئولان این افتخارآفرینی‌ها را انجام دادند.
 
وزیر کشور ادامه داد: سیستان‌وبلوچستان امانتی در دست شماست که باید آن را خوب بسازید و توسعه دهید، روح شهید جمهور زمانی شاد می‌شود که این اتفاقات بدون وقفه به ثمر بنشیند و مسائل و مشکلات مردم حل و فصل شود؛ چرا که این استان ظرفیت‌های بی‌نظیر انسانی، تاریخی، گردشگری و تجاری دارد و همه این‌ها شناسنامه کاری رییس جمهور شهید، منصوبان و مسئولان است که با لطف الهی و توجهات ائمه اطهار و تلاش بی‌وقفه همگان به نتیجه نشست.
انتهای پیام
captcha