بخشنامه بانک مرکزی درباره ممنوع الخروجی

بخشنامه بانک مرکزی درباره ممنوع الخروجی

بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای با اشاره به مطالبات رئیس قوه قضائیه، از تمام بانک‌های عامل خواست مسئله ممنوع الخروجی را ضابطه‌مند کرده و به صورت کتبی به اطلاع فرد ممنوع الخروج برسانند.
پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن تسهیل می‌شود

پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن تسهیل می‌شود

جلسه مدیرعامل بانک مسکن با اعلام این مطلب که جلسه ملاقات مردمی هر هفته برگزار می‌شود از تسهیل در پرداخت تسهیلات بانک مسکن برای اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد.

چرا ایران از مزیت‌های اکو بهره‌مند نشد / بلاتکلیفی کشور در تجارت بین‌الملل + صوت

عضو اندیشکده اقتصاد مقاومتی گفت: پاکستان و ترکیه و سایر کشورهای عضو سازمان اکو تکلیف خود را روشن کرده‌اند، اما ایران هنوز در بلاتکلیفی به سر می‌برد؛ بنابراین بعد از گذشت 20 سال از تشکیل سازمان اکو، این سازمان به اهداف اصلی خود که بیشتر هم اقتصادی است، دست نیافته است.
تعطیلی ایران خودروی تبریز

تعطیلی ایران خودروی تبریز

شرکت ایران خودروی تبریز از شب گذشته به دلیل مسائل کارگری تعطیل شد.
مهم‌ترین علت بودجه انبساطی

مهم‌ترین علت بودجه انبساطی

کارشناسان معتقدند اگر به دنبال برطرف کردن بحران‌های اقتصادی کشور همچون تورم، رکود و ... هستیم، باید یکی از مهمترین علل این بحران ها یعنی کسری بودجه سالانه را در سرچشمه آن رفع کرد.
تراز تجاری ایران و سوریه متعادل می‌شود

تراز تجاری ایران و سوریه متعادل می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت هدف از سفر به سوریه را گسترش روابط اقتصادی در بخش‌های مختلف با سوریه عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم تا تراز تجاری دو کشور را متعادل کنیم.
ارزی که برای بورس تبدیل به ریال نشد!

ارزی که برای بورس تبدیل به ریال نشد!

درحالی که سال گذشته تزریق یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق توسعه و تثبیت بازار سرمایه برای حمایت از این بازار تصویب شد و کارشناسان بر این باورند که بازار سرمایه در این روزها از کمبود نقدینگی رنج می‌برد، هنوز جزئیات اجرای این مصوبه مشخص نیست و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن تاکید بر اینکه مصوبه مذکور در حال پیگیری است، اعلام کرده که دولت سیاستی دارد که ارز صندوق توسعه ملی به ریال تبدیل نشود و منابع از محل ریال‌هایی که قبلا تبدیل شده است به صندوق تثبیت تزریق شود.
فصل جدید تفاهم دولت و بسیج در نظارت بر بازار

فصل جدید تفاهم دولت و بسیج در نظارت بر بازار

رئیس سازمان بسیج اصناف با بیان اینکه اخیراً بسیج فصل جدیدی را در همکاری با دولت رقم زده است، گفت: تفاهم‌نامه‌ای میان بسیج و دولت منعقد شده که براساس این تفاهم‌نامه دولت از بسیج می‌خواهد در فرآیند نظارت بر بازار کمک کند.

ردیف‌های شبهه‌ناک بودجه سازمان‌ها؛ مفر دورزدن قانون و زمینه‌ساز فساد

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اصلاح ردیف‌‎های بودجه را در امر مقابله با فساد مؤثر دانست و گفت: تا زمانی‌که قوانین سازمانی اصلاح نشود و بندهای مرتبط با هدیه یا پاداش مورد بازنگری قرار نگیرد، فساد سازمانی از بین نمی‌رود.

«فرصت‌ها و چالش‌های گردشگری زیارت و سلامت» بررسی می‌شود

برنامه اقتصاد بدون مرز رادیو گفت‌وگو با عنوان «فرصت‌ها و چالش‌های گردشگری زیارت و سلامت» به روی آنتن زنده خواهد رفت.