کد خبر: 4052889
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳

لزوم تسریع در فرایند گازرسانی به شهرهای مختلف سیستان‌و‌بلوچستان

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: اقدامات در حوزه گازرسانی به شهرهای مختلف استان دیر شروع شده و باید با تلاش بیشتر به تسریع گازرسانی و جبران عقب ماندگی‌ها کمک کنیم.

دیدار سرپرست گاز استان با نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستانبه گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار سرپرست شرکت گاز استان که  امروز، 7 اردیبهشت ماه انجام شد، با اشاره به شروع دیرهنگام امر گازرسانی به شهرهای مختلف استان، گفت: باید با تلاش بیشتر به تسریع گازرسانی و جبران عقب ماندگی‌ها کمک کنیم.

امام جمعه زاهدان افزود: طبق گزارش‌های ارائه شده درصد بهره‌مندی از نعمت گاز در سیستان‌وبلوچستان با میانگین کشوری دارای تفاوت معناداری است و باید در صورت تامین اعتبار با تقسیم وظایف سرعت انجام کار افزایش یابد‌.

آیت‌الله محامی گفت: با وجود رسیدن گاز به برخی شهرهای استان از جمله زاهدان هنوز تعداد زیادی از مردم کمتر برخوردار توانایی دریافت اشتراک ندارند که باید در این زمینه مساعدت‌هایی در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: در گذشته مراجعاتی از برخی شرکت‌های اقتصادی واقع در شهرک صنعتی و مراکز فرهنگی مانند مساجد و مدارس مبنی بر عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های گازکشی صورت می‌گرفت که هر یک خواستار مساعدت بیشتر در این زمینه بودند که تکمیل خدمات‌رسانی و بهره برداری درست در این حوزه نیازمند تدبیر است.

همچنین در ابتدای این دیدار محمدرضا میرشکاری، سرپرست شرکت گاز استان به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت گازرسانی به شهرهای مختلف استان پرداخت و گفت: در کلانشهر زاهدان حدود ۹۰ هزار مشترک داریم که ظرفیت در این حوزه ۱۴۰ هزار انشعاب است.

وی افزود: طبق قانون تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی برای تأمین هزینه‌های گازکشی مختص سیستان‌وبلوچستان در نظر گرفته شده که به‌ دنبال افزایش این مبلغ تا سقف ۲۰ میلیون تومان هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :