کد خبر: 4100512
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸

ایمان مردم سیستان در عمل ثابت شده است

امام‌ جمعه زابل با اشاره به سفر هیئت اعزامی از جانب مقام معظم رهبری به استان سیستان و بلوچستان گفت: مردم سیستان ثابت کردند که ثابت‌قدم هستند و ایمانشان از سر حرف نیست و باهمه وجود مدافع ولایتند. 

حجت‌الاسلام عزیزی، امام‌ جمعه زابلبه گزارش ایکنا از سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام عزیزی، امام‌ جمعه زابل در خطبه‌های نماز جمعه 27 آبان در مصلی المهدی(عج) زابل، گفت: وقتی پای عهد خودتان ایستادید دشمن برای شما توطئه‌هایی می‌کند که می‌تواند کوه را جابجا کند و صلابت کوه را بشکند، اما این را بدانید اگر شما، برای خدا وارد میدان شوید خدا راه مقابله با دشمن را به شما نشان خواهد داد.

عزیزی ادامه داد: دشمنان رسانه، شبکه‌های مجازی، توان تبلیغاتی و سلاح دارند، شما برای خداوند قیام کنید خداهم راه را به شما نشان خواهد داد و به شما نصرت عنایت می‌کند.

وی با اشاره به سفر هیئت اعزامی از سوی مقام معظم رهبری به استان سیستان و بلوچستان، در پی اتفاقاتی که اخیراً در شهرهای زاهدان وخاش رخ داد، گفت: میوه این سفر، همانقدر که به کام مردم مظلوم، خوب و با صفای سیستان و بلوچستان شیرین بوده و خواهد بود البته به کام برخی‌ها تلخ و زهرآگین خواهد بود در این شکی نیست، ما در دفاع از نظام تقیه نمی‌کنیم.

خطیب‌ نماز جمعه زابل در ادامه گفت: این سفر علاوه بر اینکه بشارت و وعده بود و حامل ابلاغ سلامی پر از مهر از جانب رهبر امت، پیامی جدی برای برخی‌ها بدنبال داشت.

عزیزی افزود: بی شک اوج شکوه این سفر حضور هیئت اعزامی از ناحیه رهبر در داروالولایه سیستان بود و اجتماع کم‌نظیر مردم ولایی سیستان یک بار دیگر به همه ثابت کرد که این مردم علی‌رغم فشارهایی که تحمل می‌کنند در استقبال از نماینده رهبر فرزانه انقلاب، اعلام کردند که پای کار انقلاب تا آخر هستند.

خطیب‌ نماز جمعه زابل گفت: مردم سیستان ثابت کردند که ثابت‌قدم هستند و ایمانشان از سر حرف نیست و باهمه وجود مدافع ولایتند. 

وی تصریح کرد: سفر این هیئت، از یک طرف حامل ابلاغ پیام ملاطفت و مهر از ناحیه پدر امت بود که تکلیف پدری رهبر همین است که حرف‌ها را بشنود، و دیگر امروز، کسی نمی‌تواند بگوید حرف ما شنیده نشد، این هیئت پیش داوری هم نکردند اما، از طرفی احساس می‌شود که این سفر، شامل پیام واضحی برای زمینه‌سازان و محرکان و آشوب‌طلبان و کسانی که سوار برموج شدند هم داشت و فقط پیام یک‌سویه نبود.

امام‌جمعه زابل ادامه داد: البته ما از کلیدواژه اتمام‌حجت اطلاع دقیقی نداریم اما از سخنرانی نماینده رهبری در زابل، می‌شد فهمید یک پیام جدی هم ابلاغ شده است.

حجت‌الاسلام عزیزی خطاب به کسانی که حوادث تلخ زاهدان، خاش و ... را بهانه کردند تا باج‌خواهی از نظام کنند، تصریح کرد: این افراد نیز، پیامشان را دریافت کردند و میوه این سفر همان‌قدر که به کام مردم مظلوم، خوب و باصفای سیستان و بلوچستان شیرین بوده و خواهد بود البته به کام برخی‌ها تلخ و زهرآگین خواهد بود در این شکی نیست.

وی با بیان اینکه برخی افراد گلایه کردند که ما فلان انتظار را داشتیم اما نماینده آقا ما را تهدید کرد، گفت: اولاً امیدواریم که آن نگاه، نگاه خود آنان نباشد اما اگر این دیدگاه، دیدگاه خودشان باشد و با توجه به اینکه دو سه روز است که این دیدگاه منتشر شده و هیچ تکذیبی نشده است، باید بگوییم که هرگز نظام زیر بار این خفت نمی‌رود که یک اغتشاشگر را شهید اعلام کند شما در ایران زندگی می‌کنید یا در کره مریخ؟، بله نمازگزاری که برای اقامه نماز آمده بود و مورد اصابت گلوله قرار گرفته و گناهی هم نداشته، اگرچه گلوله‌ اصابت شده قطعاً معلوم نیست که از طرف نیروی انتظامی باشد، با این وجود، مقام معظم رهبری اعلام فرمودند که شهید اعلام شود که این موضوع درست است.

امام‌ جمعه زابل اضافه کرد: 300 نفر در بازداشت بودند و 100 نفر جرم متنابهی نداشتند و مقام معظم رهبری این افراد را مورد عفو قرار دادند، البته 200 نفر کماکان در بازداشت هستند و منتظر کیفرخواست، بازداشت و مجازات هستند.

وی ادامه داد: کسانی که نظام را تهدید کردند باید جنم دریافت پیام جدی را داشتند، وقتی علیه رستم شمشیر می‌کشید، باید جمجمه خودتان را برای گرز او هم آماده کنید، و زمانی‌که جلوی علی(ع)، شمشیر می‌کشید تیزی ذوالفقار باید یادتان باشد، این‌ها قواعد عالم است.

عزیزی خطاب به این گونه افراد گفت: برادرانه نصیحت می‌کنم که به خود بیایید ریسمان پوسیده رژیم خبیث آل سعود که قلاده بلندش در دست صهیونیست است بدرد خود آل سعود هم نمی‌خورد چه برسد به شما، راه‌تان را از دشمنان مردم جدا و از مردم دفاع کنید، از فرصت توبه استفاده کنید و این فرصت را غنیمت بشمارید، آغوش جامعه اسلامی چه شیعه وچه سنی چنانچه توبه کنید برای شما بازخواهد بود.

وی در پایان گفت: از قوه قضاییه می‌خواهم با کسانی که امنیت این مرز و بوم را به خطر می‌اندازند و برهم زنندگان امنیت را تحریک می‌کنند و از باورمندی جوانان سوء‌استفاده می‌کنند و با جان، مال مردم تجارت خانه راه انداختند با قاطعیت تمام برخورد کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha