کد خبر: 4004208
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۱۵۵ مورد جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان به این ویروس در استان به ۱۲۵هزار و ۴۵۰ نفر رسید.

شمار مبتلایان جدید کرونا در سیستان و بلوچستان به ۱۵۵ نفر رسیدبه گزارش ایکنا زا سیستان و بلوچستان، سیدمحمد هاشمی‌شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان،‌ گفت: با فوت چهار نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته شمار درگذشتگان ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۵۵۰ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه هم‌اینک ۱۶۸ بیمار حاد تنفسی و۶۴ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: از مردم عزیز درخواست می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان ادامه داد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس براساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروریست شهروندان‌ تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی خاطرنشان کرد:‌ کمبودی در داروهای ضد ویروس و تجهیزات موردنیاز بیماران کرونایی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

هاشمی‌شهری در پایان بیان کرد: براساس مطالعات انجام شده واکسیناسیون عمومی از شمار مبتلایان، بستری و فوت‌شدگان ناشی از کرونا به شدت کاسته و این روند کاهشی موارد ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان نیز ارتباط مستقیمی با انجام واکسیناسیون داشته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: