کد خبر: 3871865
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
مولوی عبدالحمید خطاب به سیل‌زدگان:
گروه اجتماعی ــ امام جمعه اهل سنت زاهدان در جمع سیل‌زدگان زرآباد گفت: شکرگزار خداوند باشید که با لطف خود ما را از ضایعات بیشتر حفاظت کرد؛ الله تعالی به شما صبر و استقامت عطا کند؛ شما تنها نیستید، مردم استان و تمام ملت ایران در کنار شما هستند.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان صبح امروز در جمع سیل‌زدگان شهرستان زرآباد در جنوب استان، گفت: گاهی الله تعالی ما را با سیلاب و گاهی با خشک‌سالی آزمایش می‌کند؛ باید به تقدیر الهی راضی باشیم و این رضایت را ابراز کنیم.

امام جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: الله تعالی بندگانش را با نقصان مال و جان آزمایش می‌کند. جای شکر است که ضایعات و تلفات بیشتر نشده‌اند؛ باید صبر و استغفار کرد و بیشتر به الله تعالی رجوع کنیم.

وی بیان کرد: باید این آفات ما را بیدار کنند که ما کوتاهی‌های خود را در انجام اعمال نیک و ادای واجبات از جمله اقامه نمازها برطرف کنیم و صادقانه به‌سوی پروردگارمان برگردیم. هر کس در آزمایش‌های الهی صبر پیشه کرده و شکرگزار باشد، سربلند خواهد شد.

مدیر دارالعلوم اهل سنت زاهدان افزود: مردم در گوشه‌گوشه کشور جنبیده‌اند تا شما را کمک کنند، امداد مردم سرازیر است و ان‌شاءالله در بین شما توزیع خواهد شد. امیدواریم «دولت» و «ملت» به شما رسیدگی کنند و خداوند ضایعات و نقصان‌هایتان را از جانب خود جبران کند.

وی گفت: امیدواریم خداوند متعال قحط و خشکسالی را برطرف کند که نقصانش کمتر از سیلاب نبوده است. امیدوارم منطقه سرسبز و آباد شود تا مردم بتوانند از این زمین‌های حاصلخیز از طریق زراعت استفاده کنند. گرچه سیلاب ظاهراً نقصان است، ولی امید است که نتایجش خیر باشد و به رحمت الهی تبدیل شود و بارحمت به پایان برسد.

مولوی عبدالحمید بیان کرد: علاج این آفات توبه، استغفار، رجوع الی الله و دعا است. الله تعالی را زیاد یاد کرده و شکرگزار باشید که با لطف خود ما را از ضایعات بیشتر حفاظت کرد. الله تعالی به شما صبر و استقامت عطا کند؛ شما تنها نیستید، مردم استان و تمام ملت ایران در کنار شما هستند.

وی همچنین از جمع‌آوری کمک‌های موسسه خیریه محسنین زاهدان خبر داد و افزود: در حال حاضر کمک به سیل‌زدگان بر هر مشغله و عمل خیر دیگر ترجیح دارد. طلاب، فعالان تبلیغی و اقشار مختلف جامعه تا زمانی که بحران برطرف می‌شود، به مردم سیل‌زده رسیدگی کنند.

این عالم اهل سنت اظهار کرد: کسانی که خداوند به آن‌ها مال و سرمایه داده با مال‌شان به صحنه بیایند و کسانی که مال ندارند با جان به میدان بیایند. همه همت کنند و سواره و پیاده خود را به‌ مکان‌هایی که سخت‌تر است برسانند و به مردم مصیبت‌زده کمک کنند.

وی ادامه داد: برای کسانی که می‌خواهند ثواب دنیا و آخرت را حاصل کنند فرصتی پیش آمده است؛ بعد از رفع بحران این اجر با هیچ تلاشی به دست نمی‌آید. دعای خیر شود که خداوند متعال آفات را بردارد و رحمت نافع و باران سودمند بفرستد.

مولوی عبدالحمید خطاب به مسؤولان بیان کرد: باید دولت برای مهار آب کار اساسی کند، سیل‌بند احداث کند، راه‌ها را درست کند تا آب در چنین حوادثی به زراعت‌ها و راه‌ها آسیب نرساند.

«تنها نیستید، ملت ایران در کنار شما هستند»

«تنها نیستید، ملت ایران در کنار شما هستند»

«تنها نیستید، ملت ایران در کنار شما هستند»

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: