کد خبر: 3871877
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان‌وبلوچستان گفت: گروه امداد فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور جهت هماهنگی و اعزام به مناطق سیل‌زده‌ وارد استان می‌شوند.

معصومه هادی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان‌وبلوچستان در گفت‌وگو با ایکنا، گفت: با عنایت ویژه‌ مدیرعامل و معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کشور، گروه امداد فرهنگی کشوری جهت هماهنگی و اعزام به مناطق سیل‌زده‌ جنوب استان امروز، 25 دی‌ماه وارد استان می‌شوند.

وی از دَلگان، دشتیاری و زرآباد به‌عنوان مقصدهای اولیه گروه امداد فرهنگی نام برد و افزود: پس از اجرای برنامه در این مناطق و بنا به ضرورت، برنامه‌های این گروه در محل‌های دیگری نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بیان کرد: در هنگام بروز حوادث طبیعی، کودکان آسیب‌پذیرتر هستند و شرایط جسمی و روح لطیف آنان در مواجهه با این رخدادها شکننده‌تر است؛ بنابراین مراقبت ویژه از این سرمایه‌های ملی یک امر ضروری است.

وی ادامه داد: انجام برنامه‌های گوناگون فرهنگی، هنری و ادبی در قالب قصه‌گویی، شعرخوانی، بازی، اهدای کتاب و اسباب‌بازی به مخاطبان از جمله ویژه‌برنامه‌هایی است که در همین راستا برای مخاطبان اجرا خواهد شد.

هادی اظهار کرد: با توجه به آسیب جدی به جاده‌ها و پل‌ها امکان حضور تماشاخانه‌ سیار وجود ندارد و همکاران با استفاده از ظرفیت کتاب‌خانه‌ سیار به این مناطق سفر خواهند کرد.

یادآور می‌شود، گروه امداد فرهنگی کانون پیش از این در سال گذشته، نخستین سفر رسمی خود در کشور را به سیستان و بلوچستان انجام داد و با حضور در روستاهای استان خاطرات خوشی را برای کودکان و و نوجوانان و خانواده‌های آنان رقم زد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: