کد خبر: 3872269
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
گروه اجتماعی ــ سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای اقلام مورد نیاز مردم مناطق سیل‌زده در سیستان‌وبلوچستان و استان‌های جنوب شرق ایران را اعلام کرد.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای اقلام مورد نیاز مردم مناطق سیل‌زده در سیستان‌وبلوچستان و استان‌های جنوب شرق ایران را اعلام کرد.

در اطلاعیه شماره ۲ سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر آمده است:

قابل توجه بنگاه‌های خصوصی و فعالان اقتصادی علاقه‌مند به مشارکت در عملیات امدادرسانی به آسیب‌دیدگان سیل در استان سیستان و بلوچستان و برخی از نقاط جنوب و جنوب شرقی کشور، سازمان داوطلبان هلال احمر آمادگی خود را به منظور جذب و هدایت منابع غیرنقدی اهدایی بر اساس اولویت‌های مناطق آسیب‌دیده، تسهیل‌گری و هماهنگی در چارچوب استانداردهای عملیات امدادی اعلام می‌کند.

با توجه به ماده ۱۷۲ قانون مالیات‌های مستقیم، جمعیت هلال‌احمر آمادگی خود را برای صدور تأیدیه رسمی برای اقلام اهدایی مؤسسات خصوصی در چارچوب مسئولیت اجتماعی شرکتی، در صورت تحویل به شعب جمعیت هلال‌احمر در سطح کشور و یا تشکل‌های مردم نهاد دارای مجوز جمع‌آوری و توزیع کمک‌های مردمی اعلام می‌دارد.

مهمترین اولویت‌های مورد نیاز در مرحله امدادرسانی و بازتوانی در مناطق آسیبدیده برای مشارکت هدفمند و اهدا مستقیم به جوامع آسیب‌دیده جهت اطلاع عبارتند از:
الف. خوراکی (آرد، حبوبات، انواع کنسرو، مواد پروتئینی، روغن، برنج، ماکارونی، سویا، چای).

ب. اقلام غیرخوراکی (پتو، زیرانداز، پشه‌بند، ملحفه و پارچه، پلاستیک ضخیم، طناب).

پ. اقلام بهداشتی (صابون، پودرهای شوینده، لباس زیر، اقلام بهداشت فردی).

خواهشمند است به منظور حفظ کرامت انسانی آسیب‌دیدگان از اهدا هرگونه اقلام دست دوم و یا مستعمل به طور جدی خودداری شود.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: